Hořká pravda - 2. část

25. října 2007 v 20:50 | Aileen |  Hořká pravda - SP
Není to závratně dlouhé, ale já to vzdávám a ukončuju to na dokonalém místě :-D... Bude to mít ještě pokračová, jen nevím kdy. Tohle věnuju Verče, která mě podporovala, abych to vůbec ještě dneska dopsala... To bude asi vše... Jen mám jednu prosbu... Napište mi komentáře prosím, prosím... Budu za ně moc vděčná.

"Sakra. Proč já jen nebyl ticho? Proč jsem řekl, co jsem řekl zrovna Snapeovi jako by to ON mohl někdy pochopit?! Je to Snape… Určitě to použije při první příležitosti proti mně a zesměšní mě před celou školou!" Harry pomalu šel chodbou k Nebelvírské společenské místnosti. Vůbec se mu nechtělo za Ronem a Hermionou. Zase nechtěl, aby o něj měli jeho přátelé strach. "Godrik Nebelvír." Řekl Buclaté dámě a vešel.
V křeslech u krbu seděla Hermiona a četla si opravdu těžkou knihu. U okna sedělo pár nových prvňáčků a tiše štěbetali o svých pocitech z Bradavic.
"Ahoj Hermiono." Posadil se na vedlejší křeslo s výhledem do plamenů.
"Ahoj Harry." Řekla automaticky v odpověď hnědovláska a nevšímala si okolí. Za pět minut konečně dočetla kapitolu, zvedla hlavu a odložila knihu. "Jé! Ahoj Harry. Kdy jsi přišel? Vůbec jsem tě tu neviděla. Nemáš mít trest stále u profesora Snapea?"
Chlapec s jizvou na čele vybuchl v humorný smích, načež se po vražedném pohledu kamarádky uklidnil. "Já tu jsem dobrých pět minut a ty jsi mě dokonce pozdravila dvakrát. A Snape? Odešel jsem a on nic nenamítal." Pokrčil rameny.
Mia na něj vrhla pohled 'Tomu snad nevěříš ani ty sám', ale zeptala se na něco jiného. "Máš už ten úkol do lektvarů?"
"No… Ano mám. Napsal jsem si ho na dějinách." Odpověděl po pravdě, za což si vysloužil od hnědovlasé dívky ošklivý pohled.
"Myslíš, že bych si ho mohla přečíst? Nejsem si jistá, jestli jsem na něco nezapomněla a napsala vše. Nějak jsem toho moc v knihách na zadané téma nenašla." Zamumlala Hermiona a provinile sklopila pohled.
"Hm… Takže to chceš opsat? Hermiono, ty se někdy nezdáš." Usmál se Harry s jasnozřivým výrazem v obličeji.
Grangerová uraženě prohodila hlavou. "Já ho nechtěla opsat. Všimla jsem si, že ho máš napsaný brzy a chtěla jsem se jen ujistit, že mám všechno v pořádku. Já bych nikdy nic neopsala." Odsekla naštvaně.
Vyvolený ji sjel všeříkajícím pohledem a začal se shánět po tašce do školy. Po několika málo sekundách si uvědomil, kde tašku viděl naposledy. U Snapea v kabinetu, když vyndával ten sešit. "Promiň Hermiono, já si ji asi nechal u Snapea v učebně. Drhl jsem kotlíky a položil jsem si ji do rohu místnosti." Zalhal sotva slyšitelně mladík se smaragdovýma očima.
"Kde, že jsi ji nechal?" Ptala se nevěřícně nejchytřejší dívka z ročníku.
"Nikde." Prskl podrážděně nazpátek a zvedl se z křesla. "Jdu spát. Dobrou." Zašveholil k Hermioně a morbidní náladou při vzpomínce na dnešní trest u Snapea odešel k chlapeckým ložnicím.
Na Bradavických hodinách odbila pátá hodina ranní a Harry Potter právě scházel z Nebelvírské věže a směřoval na čerstvý vzduch foukající na Astronomické věži.
Nemohl spát a poslední dobou si zvykl tam chodit, aby se uklidnil a uvolnil svou mysl. Nikomu neřekl, kam šel, jelikož v ložnici všichni spali a nemělo cenu je budit. Škola začíná až za tři hodiny.
Na Astronomické věži foukal lehký čerství podzimní vánek. Slunce vycházelo na zářivém horizontu Černého jezera a házel na jeho hladinu třpytivý odlesk paprsků oranžovožluté barvy.
Harry vzpomínal na Siriuse. Tolik mu toho nestihl říct. Skoro vůbec se neviděli a pořádně si nepopovídali. Sirius byl v jednom kuse zavřený na Grimaudově náměstí. On byl jediný, který před ním nechtěl nic tajit a všechno by mu řekl. Moc mu chyběl a to je to teprve tři měsíce od doby, kdy propadl obloukem kvůli němu. Co bude dělat za rok? Sirius mu chyběl od první sekundy, co zmizel za oblokem a je to čím dál tím horší.
Chlapec s jizvou na čele pohlédl k Zapovězenému lesu, kde pobíhali třeskaví skvorejši a snažili si navzájem ukousnout kus těla. Vyvolený se pousmál. Hagrid si je z minulého roku nechal a zval ho každý den, aby mu je šel pomoct nakrmit… I přesto, že se mu každý snažil pomoc a rozptýlit, nikdo nedokáže nahradit jeho rodinu, jenž by ho brala k sobě úplně jako vlastního. Paní Weasleyová ho má ráda, ale u ní je to něco jiného. Nepřipadá si tam opravdu jako doma. Ještě má Ron a Hermionu, ovšem ti mu rodinu nenahradí. Jsou to pouze přátelé na život a na smrt.
"Proč zrovna ON musí být vyvolený? Nikdy nechtěl být vyjmečný ani slavný. Jediné, co vždy chtěl, byla rodina a klid bez války a Voldemorta. "Mluví ze mne sebelítost." Pomyslel si a ušklíbl se.
Pomalu se zvedl a zamířil do Velké síně. Svými myšlenkovými pochody ztratil dvě hodny času a byl čas akorát na snídani. V síni bylo poměrně dost studentů na to, že bylo docela brzo ráno. Zato profesorů bylo minimum. Jen profesorka prýtová žvýkala salát a Hagrid jí něco náruživě vysvětloval. Jinak tam žádný učitel nebyl.
"Dobré ráno." Pozdravil Hermionu a nepozorovaně si sedl vedle ní.
"Ahoj Harry." Usmála se hnědovláska a zvedla hlavu od knihy. "Nečekala jsem tě tu, tak brzy. Myslela jsem, že budeš vstávat zase pozdě… Víš, jak jsem se tě včera ptala na ten úkol do lektvarů? Nerozuměla jsem ti, co jsi říkal a já bych ho vážně potřebovala vidět."
"Já si ho někam položil a nemůžu ho najít." Odvětil nepřítomně a nandal si na talíř toast.
"Harry." Začala Grangerová. "Snape ti dá zase trest, jestli ten úkol neodevzdáš." Kárala ho. "Navíc ti nevěřím. Určitě víš, kam jsi ho dal!" Dodala a otočila se na druhou stranu.
Mladík s jizvou na čele zakroutil hlavou. Hermiona, co se uráží, protože jí nedal opsat domácí úkol…
"Ahoj." Přisedl si ke stolu i Ron doprovázený Deanem a Seamusem. "Co jsi ji udělal?" Ukázal na Hermionu, která měla našpulené rty v uraženém výrazu.
Harry se dotčeně obrátil na nejlepšího kamaráda. "Já nic neudělal! Jen jsem jé nedal opsat úkol do lektvarů."
Weasley se pořádně zašklebil. "Hermiono!" Vykřikl, až se několik studentů podívalo jeho směrem. "Ty jsi chtěla opsat úkol!"
"Ne Ronalde." Zamračila se Mia. "Já jsem si chtěla zkontrolovat svoji esej, jestli jsem něco nezapomněla-"
"Ale. Ale. Co to slyším?" Ozval se jim za zády tolik známý ledový hlas z hodin lektvarů. "Slečna Grangerová chce opsat úlohu do lektvarů." Posměšně zasyčel Snape. "A od pana Potter. To chcete opsat úkol od chlapce, který každou hodinu nechá vybuchnout kotlík? Myslel jsem si, že jste inteligentnější." Zakroutil hlavou.
Hermiona překvapeně zamrkala, sklopila rudý obličej a s rudýma očima vyběhla z Velké síně. Ron, jakmile uviděl utíkat Miu pryč, tak vzteky zrudl v obličeji. "Vy… Vy…" Vztekal se.
"Ano pane Weasley? Chcete mít na dnešní večer program?" Nebezpečně se usmál profesor lektvarů. Zrzek naprázdno polknul a odešel najít Hermionu.
Harry se otočil na Snapea a podíval se mu do očí. Chvíli si navzájem hleděli do očí bez jakýchkoliv pocitů, zatímco zbytek Velké síně začal probírat dnešní ranní útěk Hermiony a Rona z Velké síně. Ticho mezi nimi prolomil až Mistr lektvarů. "Měl byste si pospíšit na hodinu lektvarů, pane Pottere. Do sklepení je lepší vyrazit dřív než později. Nechcete přeci připravit Nebelvír o jejich ctěné body." Podotkl a kdoví odkud se mu najednou vedle na židli objevila jeho taška s věcmi do školy. Snape se ušklíbl na jeho překvapený výraz ve tváři a beze slova odešel pryč.
Tento školní rok měl lektvary každý den hned první hodinu. Úterý, středa a čtvrtek dvojhodinovka jinak pouze jedna hodina. Proklínal se za to, že se přihlásil na bystozora, kdyby řekl cokoliv jiného, mohl mít od lektvarů alespoň jeden den klid. Když si ale vzpomene na svoje známky z N. K. Ú. A jeho V z lektvarů, musel se chtě nechtě usmívat kdykoliv si představil, jak se mohl Snape tvářit, když viděl, kdo dostal jakou známku.
Z jeho myšlenek ho vytrhl Brumbálův hlas. "Ahoj Harry. Nechtěl by jsi se semnou projít. Za dvacet minut máš lektvary, co kdybych tě doprovodil?" Nabídl.
"Třeba. Mě je to jedno." Pokrčil rameny a postavil se od stolu a vzal si tašku s učením. A po boku ředitele šel směrem ke sklepení.
"Mluvil jsem se Severusem. Dnes ráno se zmínil o tvé skvělé nitrobraně." Promluvil po pár sekundách ticha Albus. "Opravdu." Dodal na Harryho ohromený pohled. "Řekl SKVĚLOU nitrobranu a to ani nepoužil svou jízlivost." Usmál se Brumbál. "Není obvyklé, aby se někdo naučil nitrobranu takovou rychlostí. Máš pro to zřejmě vlohy, pokud i Severus uznal, jak ti to jde… Už jsi zkoušel zvěromágství? Pokud ti jde nitrobrana, tak by mohlo i zvěromágství."
Harry se pousmál. "Zkoušel. Povedlo se mi dvakrát přeměnit v komnatě nejvyšší potřeby, ale víckrát jsem to zatím nezkoušel."
"A v jaké zvíře se měníš? V jelena?" Ptal se Brumbál a v očích mu hrály veselé jiskřičky.
"Ne. V jelena ne… Měním se v grifa a hada." Zašklebil se. Nebyl zrovna stokrát hrdý na to, že se mění jako Voldemort v hada.
"Dvě zvířata." Zamumlal si nepřítomně ředitel. "Občas uvažuji jestli jsi udělal správně, když jsi přemlouval klobouk k tomu, aby tě poslal do Nebelvíru. Ve Zmijozelu bys tohle nadání zvěromágství a nitrobrany rozvinul lépe." Podotkl s vážnou tváří Brumbál a hned na to se zase přívětivě usmál.
Chlapec sklopil pohled. Ředitel ví snad všechno, co se kolem děje. "Můžu se na něco zeptat, pane? Do jaké koleje jste chodil?"¨
"No… Jsi první člověk, který se odvážil zeptat. Řeknu ti to asi takhle. Nebyl to Zmijozel, Nebelvír ani Havraspár." Zasmál se Brumbál mladíkovu překvapenému obličeji. "No nic já půjdu." Otočil se a odešel.
Potter zůstal stát před učebnou. Za pět minut začínala hodina a pomalu se trousili studenti. Vytáhl si sešit z brašny, aby se ujistil, že má všechno a hlavně v jakém stavu je jeho esej. Byla o něco delší, než bylo zadáno. Vytáhl trochu pomuchlaný kousek pergamenu o velikosti třiceti palců. Nepřítomně se podíval kolem a přejel pohledem celou práci. Zastavil se na konci, kde bylo zeleným inkoustem vyryto velké V a pod ní poznámka.
Jednoznačně V
Pane Pottere, tohle byla zatím nejlepší práce, jakou mi kdy student odevzdal. Aby si nikdo nemohl stěžovat, odevzdejte mi esej i tak mezi ostatní.
Severus Snape
Vyvolený nevěřícně zíral na kus pergamenu. Snape mu dal za V a ke všemu tam nebyli žádné kousavé poznámky! Pokus si dobře pamatoval, nikdy nikoho nepochválil. Ani Zmijozeli. Dokonce ani Hermiona či Malfoy nedostávali V z testů nebo úloh. Vždy dostali N nebo V-. Nikdy ne čistě jenom V.
Na konci chodby se ozval Hermionin hlas. Rychle schoval lektvary do tašky, akorát zavíral zip, když Ron s Hermionou vyšli zpoza roku.
"Harry! Tady jsi." Vykřikla hnědovláska a přihnala se k chlapci s černými havraními vlasy.
"Kde bych podle vás měl být?" Nechápal Harry.
"Kámo, mi tě všude hledali, až ředitel nám řekl, že jsi šel do sklepení." Poplácal ho po rameni zrzek.
"Báli jsme se o tebe." Vyčetla mu Mia. Školní zvonek zazvonil a většina studentů přišla blíž ke dveřím. "Máš tu esej?" Vybafla zničehonic.
Nestačil odpovědět. Dveře se otevřely a oni mohli vstoupit do třídy. Kvapně vytáhl úkol a položil ho na stůl jako zbytek třídy. Grangerová ho celou dobu doprovázela pohledem a jakmile si všimla jeho úkolu na stole, uraženě se přetočila na druhou stranu. Profesor lektvarů vstoupil do třídy a veškerý šum během několika sekund ustal.
"Dnes vyzkoušíte lektvar z minulé hodiny. Pro prodloužení působení lektvaru uvaříte během první hodiny Elixír zachování, abyste mi poté mohli odevzdat esej o účincích Rodového lektvaru." Popisoval postup práce Mistr lektvarů. Hermiony ruka vyletěla do vzduchu. "Ano slečno Grangerová?" Pronesl jízlivě.
"Pane profesore, co máme do té eseje přesně napsat? Účinky toho lektvaru nebo to, co lektvar dělá jedinečným?" Stáhla dívka obočí do jedné linky.
"Ten to úkol slečno Grangerová, je hlavně proto, abyste poznali své předky. Profesor Brumbál to navrhl a já jsem souhlasil. Jediné, co po vás chci, je napsat něco o těch vašich předcích. Další otázky?" Zasyčel Snape. Nikdo další se neozval. "Nyní začněte. Nemáte času nazbyt. Ten lektvar vyzkoušíte ještě dnes." S posledním slovem se na tabuli objevil popis přípravy lektvaru.
Mladík s uhlově černými vlasy vytáhl kotlík a začal vařit lektvar. Trochu si upravil množství některých přísad podle tabulky v učebnici. Lektvar by se tím měl stát dokonalejší.
Chystal se přidat nadrcenou mandragoru, když si všiml jedněch očí, co ho pozorovaly od začátku hodiny. Snape dnes mezi kotlíky neprocházel a pouze seděl za stolem a ne že by to někomu vadilo. Nevilovi zatím nevybuchl ani jeden kotlík, což byl vcelku úspěch. Chlapec, který zůstal naživu se podíval na profesora lektvarů. Ten urychleně uhnul pohledem.
"Harry." Oslovil potichu Vyvoleného Ron. "Proč tě Snape pořád pozoruje?"
Harry pokrčil rameny. "Nevím. Třeba se mě snaží zhypnotizovat nebo…" Navrhl s ďábelským úsměvem. "Se mu líbím." Rozesmál se.
"Přijde vám tu něco směšného, pane Pottere?" Zavrčel Snape a přešel k Harryho kotlíku, kde se nebezpečně přiblížil obličejem k Harryho tváři (jako kdyby mu chtěl dát pusu :-D). Ron se v záchvatu smíchu skácel k zemi a tekly mu slzy smíchu. Potter se snažil nevyprsknout smíchy na Mistra lektvarů. "Odebírám 2O bodů Nebelvíru za vyrušování v hodině." Naštvaně oznámil Snape a sklonil se podruhé k Harryho kotlíku. Oba chlapci se mezitím uklidnili a stále jim na tváři hrál úsměv. "Co to máte s lektvarem, pane Pottere?" Zeptal se Snape a ukázal na lektvar žabí barvy, kterou dostal místo čiré.
Harrymu zmizel úsměv ze rtů. "O né." Zamumlal si a vhodil do kotlíku několik bylinek a zamíchal to všechno dohromady, načež se otočil k profesorovi. "Nic pane. Je hotový."
Mistr lektvarů ohrnul ret. "Zvedněte se z té země, Weasley nebo přijde Nebelvír ještě o více bodů." Profesor se otočil, plášť se za ním zavanul a sedl si zpátky na svou židli.
"Harry, pomož mi prosím." Ozvalo se mladíkovy se smaragdovýma očima za zády, zatímco sléval lektvar do lahvičky. Potter se otočil a všiml si Nevilova bezradného obličeje. Ustoupil o krok dozadu a pohlédl do kotlíku. "Zkus přidat šalvěj nebo něco takového. Mohlo by to pomoc. Já nevím…" Zašeptal a vrátil se ke svému místu. Ke konci první hodiny Snape oznámil, že lektvar si všichni vyzkouší najednou během příští hodiny všichni dohromady.
Celá třída měla připravené dva lektvary a pergamen. "Nevím, jak je to možné." Začal Snape. "Ale všem se lektvar povedl. Tedy alespoň ten dnešní. Lektvar ze včera zvládli jen někteří z vás. Oznámkovala jsem vám je. Doporučuji těm, kterým se nepovedlo, ať si ho pučí od někoho jiného. Nerad bych přišel o lavice." Sarkasticky dodal poslední větu. Mávl hůlkou a před každým přistál lektvar s jeho jménem a známkou. Harry dostal V. Dvě V za jeden den a ke všemu z lektvarů. Ron vedle něj zalapal po dechu. "Já dostal N." Zasněně řekl a prohlížel si lektvar se známkou.
"Nyní." Přerušim šum v místnosti Mistr lektvarů. "Na pergamen naneste Elixír uchování a poté přidejte do Rodového lektvaru kapku své krve a nalijte to na tentýž pergamen. Měl by se vám zobrazit svůj rodokmen."
Nevile zbledl. "Krev?" Zeptal se přiškrceným hlasem.
"Ano, pane Longbotome. Krev. To je napsané v učebnici nebo jste to nečetl? Nebo se ptáte, co je to krev? To byste měl vědět." Jízlivě pronesl profesor lektvarů. Nikdo nepromluvil a třída se raději dala do práce.
Potter nakapal krev z prstu do lektvaru a lehce ho protřepal. Na pergamen nalil lektvary v pořadí, jaké jim řekl Snape a čekal.
Hermiona vedle něj polohlasně zavýskla. "Mí prarodiče byli kouzelníci." Zašeptala a nemohla spustit oči z pergamenu.
"Jak se jmenovali?" Vyptával se Weasley.
"Elizabeth a Albert Brownovi." Odvětila nepřítomně.
"Albert Brown byl náměstkem ministra kouzel. Myslíš, že by to mohl být on?" Ptal se nadšeně Ron.
Vyvolený si pohrával s lehkým úsměvem na tváři. Hermionu takhle šťastnou dlouho neviděl a Ron sdílej kamarádčino nadšení. Harry se rozhlédl po třídě. Snape ve svém černém plášti plul mezi lavicemi a trousil kousavé poznámky k rodokmenům Nebelvírských studentů. Většina lidí ale stejně nevnímala okolí a četla si své rodokmeny. Mladík se zelenýma očima sklopil pohled k papíru ve svých rukou. Na pergamenu se objevila jména, data narození a úmrtí, kouzelník či mudla a ocenění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denisa Denisa | 25. října 2007 v 21:07 | Reagovat

bezvadný jen by se hodilo pokračování skončilo to tak...

2 Didina Didina | E-mail | Web | 25. října 2007 v 21:10 | Reagovat

Héj to je týrání! A to kapitola nebude zrovna brzy, tos nemohla napsat aspoň ty předky? Já se zbláázním z toho čekání. Vím, že jsem dlouho nekomentovala ale mě to moc neba, fakt promiň.

3 Aileen Aileen | 25. října 2007 v 21:22 | Reagovat

Denisa: Možná sem dám nějaké pokračování dřív... Ještě uvidím...

Didina: Nevadí, že jsi nekomentovala :-) Jak vidíš přežila jsem to a tím nechci říct, že jsem o tebe nestrádala. Právě naopak, ale kvůli mě se nemusíš přemáhal, aby jsi napsala komentáře. Mě bude stačit i to, že si to přečtete a já budu mít alespoň malé tušení, že si to někdo přečetl...

4 Petr Petr | 25. října 2007 v 21:26 | Reagovat

maze rychle ddalší už se těším na další kapitolua hlavně na Harryho rodokmen

5 Erian Erian | 25. října 2007 v 21:32 | Reagovat

jejda, tak to je fakt parádní konec

6 Verča Verča | E-mail | Web | 25. října 2007 v 21:33 | Reagovat

Skvělý, skvělý, skvělý!!! Nádherný!! Super!! Moc se těším na další část a díky za věnování!!

7 katherin katherin | 25. října 2007 v 21:41 | Reagovat

Ouuuuuuuuuuuuuuuuuuu. To si udelala naschval... A slova "jen nevim kdy" jsou tyrani. Jinak ja zustavam pri starym... supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer. Jesteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee... a cim driv jeste tim lip... pleaaaaseeeeeeeeeeee. (Opravuji svou chybu z minule. nevyjadruju se jako desetilety dite, ale jako muj pes. ten taky ted dela supeeeeeer, jesteeeeee, protoze mu tu dopravam pribinacka... A NETRPELIVY JE PO PAAANICCE.) Takze prosim, smiluj se nad nama a doprej nam tyhle skvely povidky viiic, a co nejdriiiiv...

I kdyz mam jeste jeden dotaz. Co Harry rekl snapovi na tom trestu? To mi prijde z ty minuly kapitoly nejak divne utrzeny... protoze lamentuje ze mu neco nemel rict, ale nikde neni co to bylo.

8 kapi kapi | 25. října 2007 v 21:49 | Reagovat

fantasticka kapča, aj zaver je super, len neviem ci vydrzim cakat na dalsiu cast

tak pls pridaj ju co najskor

9 Sary Sary | E-mail | Web | 25. října 2007 v 22:21 | Reagovat

Tak to si usekla vážně na skvělém místě ... (snapeovsky ironický tón :))) ... ... ... Takže doufám, že to pokračování bude jak nejdřív to půjde, už jen kvůli tomu konci .. jinak je to super, jen se připojím ke Katherin, ten začátek mi nějak nedošel, páč nemám tušení, co mu o tom trestu neměl říkat ...

ps:mělas pravdu, za ten řetězák tě čeká smrt ;)

10 KiVi KiVi | 25. října 2007 v 22:31 | Reagovat

paneboze jak si to mohla takhle utnout???takovy muceni kam se na tebe hrabe Voldemort :D....no doufam ze brzo pridas kapitolu nebo zesilim

11 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 25. října 2007 v 22:37 | Reagovat

Takovejhle konec.........Rychle další kapču!

12 KiVi KiVi | 25. října 2007 v 22:46 | Reagovat

a stejne bych to tipla ze tam bude mit napsany ze je potomek Salazara a Godrika a jeste by moh bejt pribuznej se Snapem a to by me dorazilo :D

13 romal2 romal2 | E-mail | Web | 25. října 2007 v 22:53 | Reagovat

Za tohle by se mělo tresta, nenapsat tam předky !Jinak je to naprsto supr. =)

14 miki miki | E-mail | 25. října 2007 v 23:13 | Reagovat

ten začátek tam trochu nenavazuje, ale jinak je to super......harry mistr lektvarů...to je rarita :D

15 Wigy Wigy | 25. října 2007 v 23:41 | Reagovat

Takhle to zkončit? To snad nemyslíš vážně!!! Zrovna v tom nezajímavěším.... to je týrání čtenářů!!! A je to nádherná kapitolka....=oD

16 manik manik | Web | 26. října 2007 v 8:49 | Reagovat

Wigy: jo, to bylo trefné

17 nency nency | E-mail | 26. října 2007 v 8:57 | Reagovat

nádherné pokráčko

18 melanithe melanithe | E-mail | Web | 26. října 2007 v 9:34 | Reagovat

ježiši takovej konec , to by chtělo rychle pokračování . je to prostě nádhera

19 Lupus Lupus | 26. října 2007 v 10:34 | Reagovat

opravdu v nejlepším skončeno

20 Mex Mex | 26. října 2007 v 11:05 | Reagovat

Krásné, moc jsem se na ni těšila a těším se dál. Přišel mi ale zvláštní ten začátek, nepíšeš nic o scéně se Snapem, něco víme jen od Harryho. Je to důležité a vynechala jsi to schválně? Samozřejmě mě zajímá rodokmen, ikdyž mám jistou představu, přečíst si chci každopádně!

21 Stesii Stesii | E-mail | 26. října 2007 v 11:08 | Reagovat

jaj takovej konec! to je hnusný!!! koukej napsat pokráčo :D :D:D:D jinak super kapitolka

22 Mysty Mysty | 26. října 2007 v 11:49 | Reagovat

Tak kapča je svělá, ale budu hrozně nedočkavá, kvůli další části. Nešlo by to urychlit? Jinak, nechci tě zklamat, ale nepatří mezi jeho předky Severus?

23 Saskya Saskya | Web | 26. října 2007 v 12:04 | Reagovat

náááááádhernááááááá kapitola

24 Aileen Aileen | 26. října 2007 v 13:09 | Reagovat

Taky koužám, že ta nvaznost je nějaká divná, ale já to přepisuju ze svého bloku, co mám před sebou a vůbec se v tom nevyznám. Chvíli je tam něco přešktlého, pak je k tomu napsaný, že to pro změnu zase platí... Mno já a čtení svých kdysi napsaných povídek nejdeme k sobě. Naprostonerozumím tehdejším myšlenkovým pochodům :-D...

Moc děkuju za vaše komentáře a opravdu s tím pokračováním nevím! Víte, jak je nudné něco přepisovat. Člověk by u tho vypustil duši, ale jedno je pozitivní. Teď tam je část, co je psaná propiskou a ne neořezanou tuškou, která mi v tu chvíli přišla pod ruku...

A ty vaše doměnky o tom rodokmenu mě občas pobavili, ale příznávám, že kdybyste je všechny spojili dohromady, opravdu by vám znikl rodokmen, jaký mám napsaný... :-)

PS: Já jsem tak ráda, že se vám to líbí a píšete komentáře, že možná i něco napíšu... Psát komentáře se někdy opravdu vyplatí, co?

25 katherin katherin | 26. října 2007 v 13:16 | Reagovat

Aileen: Hm. Skoro bych rekla posli blok, ja to prepisu, ale pokud je to chaos, jak rikas, tak bych se v tom asi spatne orientovala. Ale i tak muj navrh plati... Pisu vsema deseti a pomerne dost rychle...

26 Aileen Aileen | 26. října 2007 v 13:21 | Reagovat

katherin: To možná šlo. Teď by to teoreticky nemuselo být tak špatné, ale bude to asi se spoustou chyb. Takže by jsi nesměla pomlouvat :-D Nemusí každý vědět, že jsem místo Vymysli napsala Vimisli :-)...

27 Blytonka Blytonka | 26. října 2007 v 15:17 | Reagovat

Hej, tak to je hustý!!! Původně jsem tě měla v plánu zabít, ale to by mi moc nepomohlo...no tak...tak si prostě budu muset počkat =(((

No ale jedna věc se musí nechat...já už mám vlastně docela dobrou představu toho rodokmenu...když jsi napsala to, co jsi napsala...

28 melanithe melanithe | E-mail | Web | 26. října 2007 v 16:33 | Reagovat

Já se tak strašně těším na pokráčko , něco tak úžasnýho sem už dlouho nečetla.Moc prosíím rychle přidej další

29 KiVi KiVi | 26. října 2007 v 16:43 | Reagovat

a jaka je adresa na tvuj minulej blog???a nevadi ze tam sou chyby :)

30 katherin katherin | 26. října 2007 v 17:29 | Reagovat

Aileen: Tak fajn... pošli, přepíšu (mně čeština taky nikdy moc nešla, takže nemám tendenci kohokoli pomlouvat. Přecejen my co už ze zástady píšeme Švícarsko...)

Asi nejsi z Prahy...

31 Aileen Aileen | 26. října 2007 v 17:38 | Reagovat

katherin: mno ja bych rada, ale jaksi nemam tvuj email... nekam se ztratil :-) to vis, je to z dlouho co jsi mi ho davala

32 Alia Alia | 26. října 2007 v 17:41 | Reagovat

no teda, toto sa robí? Takto to ukončiť. Supeeeeeeeeeeeeeeeeeer. Teším sa na pokračovanie

33 katherin katherin | 26. října 2007 v 17:43 | Reagovat

aileen: Hmmmm. Poslu ti ho na ICQ... :-)

34 KiVi KiVi | 26. října 2007 v 17:48 | Reagovat

Aileen pls napis ho sem ja bych si to chtela precist na tvym starym blogu a nevadi ze tam sou chyby s moji cestinou bych to nepoznala i kdyby me mucili :D

35 Aileen Aileen | 26. října 2007 v 17:53 | Reagovat

KiVi: Já písala BLOK s K ne G :-D

36 Aileen Aileen | 26. října 2007 v 17:55 | Reagovat

Alia: Dělá a u mě běžně :-D

37 KiVi KiVi | 26. října 2007 v 17:57 | Reagovat

:D aha tak to je blby :D no jo rikam ze sem troll :D to je hodne blby....

38 katherin katherin | 26. října 2007 v 18:04 | Reagovat

Aileen: Dorazilo ti to?

Eeeee. Čekají mě rodinné povinnosti (bo a jelikož jsem u rodičů), takže budu až pozdě večer... Jdeme bowlit. :-)

39 Aileen Aileen | 26. října 2007 v 18:05 | Reagovat

KiVi: Ne není... Jen jsi se trochu přehlídla :-) To se stává a navíc troll nejsi a pochybju, že někdy budeš...

40 KiVi KiVi | 26. října 2007 v 18:24 | Reagovat

to Aileen:tak díky budu to brát jako kompliment :D

41 KiVi KiVi | 26. října 2007 v 18:44 | Reagovat

no což doufám že brzo přibyde kapča :o)

42 Aileen Aileen | 26. října 2007 v 19:07 | Reagovat

Jo to já taky, ale nějak se namám k tomu, abych něco napsala... Asi přidám nějakou kapitolu k Cesty času...

43 KiVi KiVi | 26. října 2007 v 19:14 | Reagovat

dobrej nápad :o)

44 helwet helwet | E-mail | 26. října 2007 v 19:20 | Reagovat

mooooc pěkný:) ale ten konec! tam bude určo nějáká akce:D.....moc se těším na další:))

45 Aileen Aileen | 26. října 2007 v 20:28 | Reagovat

helwet: Jo! Bude tam akce :-D a jaká...

46 KiVi KiVi | 26. října 2007 v 20:57 | Reagovat

Aileen : no to nemyslíš vážně nejdřív to utneš v nejlepšim pak řekneš že dlouho nic nepřibyde a pak nás všechny totálně vodrovnáš tim že bude vzrůšo.....mě z toho fakt klepne :D

47 Aileen Aileen | 26. října 2007 v 23:05 | Reagovat

KiVi: Když já si nemohla pomoc! Prostě jsem musela mít poslední slovo :-D

48 helwet helwet | E-mail | 27. října 2007 v 16:16 | Reagovat

aileen: no tak to se těším maximálně:D

49 KiVi KiVi | 28. října 2007 v 0:51 | Reagovat

panebože já to snad nevydržim Aleen ty vážně víš jak mučit!Počkej si to s tebou eště vyřídim :D

50 Eržika Eržika | 28. října 2007 v 16:18 | Reagovat

Ááááááááááááááááá!!!!!! Proč si to musela takhle utnout?! Tohle nesnáším!!!

Ale kapitolka je to jinak úžasná. Přidáš brzy pokračování? Co nejdřív prosím!

51 Gwindor Gwindor | 28. října 2007 v 22:27 | Reagovat

Takovejhle konec je fakt na zabiti. Kapitola naprosto super, hrozne sde tesim na Harryho pribuzny :).

52 Mozkomor Mozkomor | 29. října 2007 v 9:23 | Reagovat

No tak! Pokračování, tohle přeci nejde:-)

53 Bellatrix Black Lastrange Bellatrix Black Lastrange | 29. října 2007 v 18:25 | Reagovat

Tak tohle jako ne! Jakpak si to madam Aileen představuje? Já se celou dobu těším na ten rodokmen a ono houby s octem? Jsem vážně na nejvyšší možnou míru rozrušena! *Píše expresem do Azkabanu* za tohle by měli sekat hlavy, nebo sát duše? Kdo ví, ale přede mnou komentoval mozkomar, třeba se staví..:) Ne, je to supr povídka a byla bych vážně potěšena, kdybych se ten rodokmen, přece jen dočetla..Merci!!

54 KiVi KiVi | 30. října 2007 v 17:11 | Reagovat

Cruciatus na tebe!!!dokud z tebe nevypadne dalsi kapitola!!!:D

55 KiVi KiVi | 2. listopadu 2007 v 18:45 | Reagovat

:'( prosííím plazim se po kolenou to mi nemůžeš dělat...že přidáš eště dneska kapitolku že jo prosííííím:'(.....?

56 Sgi Sgi | 3. listopadu 2007 v 16:46 | Reagovat

BOMBA!!!

57 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 4. listopadu 2007 v 21:17 | Reagovat

Lidičky já se snad zblázním nedočkavostí na další kapitolu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama