11. kapitola - Téměř dokonalý zločin II (2. část)

21. října 2007 v 13:11 | Aileen |  Harry Potter a les Stínů
Ano, ano, ano! Zbytek kapitoly :-D

"Sakra, co je to vlastně za lektvar?" Naštvaně si povytáhl brýle ve snaze zahlédnout písmena v tom šeru vládnoucím v knihovně. Listoval stranu za stranou, dokud se nedostal k úplně poslednímu lektvaru v celé knize, který nebyl zařazený ani do jedné ze skupin. Konečně to našel! Harry div radostí nevykřikl na celý hrad. Jeho nervy o něco povolili a přestal věnovat takovou pozornost svému prostředí jako předtím a začetl se do textu…
Prodition securis
Neboli také známí pod přízviskem "Poutač", vymyslel neznámí mistr lektvarů, pracující pro nejmocnějšího čaroděje 60. let 18. Století. Nikdo přesně neví, k čemu měl sloužit, jelikož se o něm nedochovali jiné záznamy než postup a ingredience k přípravě. Zatím nikdo se nepokusil vyzkoušet funkci lektvaru a ani podle přípravy není jasné, k čemu by mohl sloužit. Několik čarodějů ho vyzkoušelo na různých tvorech a pokaždé to skončilo stejně: Tvor zmizel neznámo kam. Z toho důvodu ho na živém kouzelníkovi nikdo nevyzkoušel, protože mezi hlavní přísady patří krev nepřítele, je těžké u zvířat přesně určit, co se s nimi stalo a žádný čaroděj není ochoten lektvar vyzkoušet.
Dál byl pouze popis postupu lektvaru a upozornění o neznámých účincích.
Harry zakroutil hlavou. Moc se toho nedozvěděl. Pouze to, že onen lektvar není známí a Voldemort se Snapem jako jediní znají jeho účinky. Ke všemu bude ještě muset najít něco o tom svitku, co viděl při první zvěromágské přeměně, při té příležitosti si do mysli poznamenal, aby začal konečně trénovat i s Ronem a Hermionou. Ron se zatím nepřeměnil a hlavně najít něco o TOM, co ho napadlo. Brumbál věděl, co to je a zase mu to jako vždy neřekl. Proč se vlastně ještě diví?
Knihu s lektvarem uložil, kde ji vzal a přešel k protější polici, kde se teoreticky měli nacházet tvorové. O nebezpečných tvorech tu byly dvě řady polic. Vyvolený si stoupl na špičky a vytáhl tu z nejvyššího regálu, nevšiml si však knihy opřené o její stranu a ta s hlasitým zaduněním spadla na zem. Harry polohlasně zaklel. Tohle by mu scházelo. Pinceová chytající chlapce, který má ležet na ošetřovně, jak se hrabe v oddělení s omezeným přístupem. Sehnul se pro knihu, co spadla. Jmenovala se: "Nejtemnější tvorové všech dob."
Trochu se otřásl. Odložil knihu, kterou si vzal původně a zaměřil se na tuhle. Zrovna se chtěl podívat na seznam a rozdělení bytostí, když zaslechl zašustění pláště. Bylo to čirá náhoda, že to slyšel. V rychlosti odložil knihy zpátky do polic a nejrychlejším možným způsobem se snažil opustit Oddělení s omezeným přístupem. Štěstí mu tentokrát nepřálo a on se natáhl široký tak dlouhý na podlaze těsně před východem z oddělení a pouze sledoval rozsvěcující se hůlku několik kroků od něj. Zatajil dech a poslední zbytky naděje vložil do chabé naděje, že ho nikdo neslyšel, jak upadl nebo upustil tu knihu.
Metr před jeho hlavou se postava zastavila a klopila hůlku k zemi a tím si posvítila na bezmocného Harryho, ležícího nešikovně na svých rukou a pokoušejícího se stát neviditelným. Mladík zvedl své smaragdově zelené oči nahoru k postavě. Žena to nebyla. To poznal podle bot. Jak postupoval po oblečení nahoru, uvědomil si, že osoba je v černém smrtijedském hábitu, který by normální člověk, který v životě neviděl smrtijedy nepoznal od obyčejného hábitu… Jediný, kdo není smrtijed a zásadně chodí v černém smrtijedském hábitu ze setkání na této škole byl… Mistr lektvarů. Severus Snape.
Vyvolený se trochu vyděšeně podíval profesorovi do očí. Ten se na něj koukal svým obvyklým ledovým výrazem. "A je to v prdeli." Zašeptal do naprostého ticha. Ne však dostatečně tiše, aby to Snape nezaslechl.
"Můžu vás ujistit, Potter, že nejenom to." Zasyčel nevraživě lektvarový mistr a světlem z hůlky mířil přímo na chlapcův obličej.
Chlapec, který zůstal naživu se postavil na nohy a přemýšlel, kdy to vlastně Snape spí, pokud ne v noci ani ve dne při hodinách, než mu konečně došlo to, co se dneska večer odehrávalo u Voldemorta. Smrtijedi měli "slet", tudíž i Snape se toho účastnil a musel se někdy vrátit. "Zrovna v dobu, kdy jsem si četl." Naštvaně si pomyslel.
"Půjdete se mnou k řediteli. Tohle překračuje veškeré meze, Pottere! Nejenom, že máte být na ošetřovně a spát jako každý normální student, ale ani nemáte povolený vstup do tohoto oddělení a ke všemu v noci! Vsadím se, že ani nemáte hůlku nebo ten váš zatracený plánek nebo neviditelný plášť. Jste nezodpovědný spratek." Snape naštváním skoro křičel. Nakonec sklonil hůlku o něco níže a bylo vidět, že se snaží uklidnit. "Jdete se mnou k řediteli, Pottere. Nebudeme to řešit tady." Zavrčel.
Chlapec s jizvou na čele nebyl schopen pohybu. Ještě v životě neviděl ledového profesora lektvarů ztratit hlavu a křičet jako právě nyní. "Snape musí být hodně naštvaný." Blesklo mu hlavou. Nejhorší však na profesorově "proslovu" bylo, že to všechno byla pravda. Neměl neviditelný plášť, hůlku ani Pobertův plánek. Prostě nic. Byl bezbranný jako kotě, to však neznamená, že bude poslouchat příkazy a už vůbec ne od někoho jako je smrtijed (i když špeh). "Pana profesore… Já…" Začal si vymýšlet výmluvu, nicméně nestihl říct právě vymyšlenou výmluvu, jelikož byl přerušen Mistrem lektvarů.
"Sklapněte, Pottere. Jdeme za ředitelem. Šetřete slov s výmluvami na JEHO koberečku." Nevraživě řekl a bez jediného slova chytil Harryho za zápěstí a vedl ho jako malé dítě k ředitelně.
Mladík s havraními vlasy musel chtě nechtě jít vedle svého profesora. Vůbec se mu nelíbilo pomyšlení, že ho Snape táhne za ruku. Dokáže jít sám! Po rekordních třech minutách stáli před chrličem. Snape ho konečně pustil a pronesl heslo. "Šumivé bzučivky." Poté se otočil na chlapce stojícího vedle něco. "Až po vás, Pottere." Ušklíbl se nebezpečně profesor a rukou pobídl Harryho. Ten věnoval profesorovi jeden ošklivý pohled a vystoupal po schodech k ředitelně a rovnou zaklepal, nýbrž Snape šel hned za ním a nehodlal schytat další nepěknou poznámku na svůj účet.
"Dále." Ozval se zpoza dveří hlas. Vyvolený otevřel dveře a vstoupil. Za stolem seděl Brumbál a jedl citrónovou zmrzlinu a vesele se u toho usmíval. "Ahoj Harry. Co tu děláš?" Vyptával se hned ředitel.
Chlapec se nadechoval k odpovědi, ale předběhl ho jeho profesor lektvarů, který právě vstoupil do místnosti. "Nachytal jsem pana Pottera, jak se přehrabuje v knihách v Oddělení s omezeným přístupem…"
"To není pravda! Já se v knihách nepřehraboval! Já jsem tam pouze ležel na zemi." Přerušil Snapea Harry.
"A co jsi tam tedy dělal, Harry." Mile se usmál ředitel a naznačil mu, ať si sedne naproti němu do jednoho z křesel, zatímco Snape do druhého.
"Měl jsem vizi." Vyhrkl bez rozmyslu.
"O čem ta vize byla, Pottere?" Zeptal se posměšně Mistr lektvarů.
"O vaší schůzi smrtijedů, profesore." Usmál se na něj sladce a zároveň provokativně Vyvolený. "Na té, které jste se před chvílí účastnil." Dodal a sledoval smrtijedovu reakci na tuto zprávu. Ten se pouze zasekl v půlce pohybu, jinak na sobě nedal nic znát.
"Je to pravda, Severusi? Byla dnes schůze?" Vyptával se Brumbál a posunul misku od zmrzliny na konec stolu.
"Ano." Zasyčel skoro neochotně Snape. "A co jste z té schůze viděl, Pottere? Jak vám máme věřit, že nelžete, jen abyste se z toho vykroutil. I slepý by poznal, že to co mám na sobě, není obyčejný hábit."
Potter se naštval. Jak si můžou myslet, že by si něco TAKOVÉHO vymyslel. "Plánoval se útok na nějaké město a VY jste mě měl unést k Voldemortovi." Ukázal rukou na Snape a měřil si ho nenávistivým pohledem. Na tuhle věc úplně zapomněl!
"Severusi?" Optal se Albus ze zdvořilosti svého zaměstnance. Ten v odpovědi kývl na souhlas. "Co všechno jsi viděl, Harry? Kromě toho, co jsi nám řekl."
"Proč vám to nemůže říct Snape!" Protestoval chlapec, který zůstal naživu.
"Profesor Snape, Harry." Opravil ho muž s půlměsíčkovými brýlemi. "A Severus to nevidí, tak jako ty. Neslyší vždy všechno. Voldemort je navýsost opatrný." Vysvětlil.
"Tak dobrá…" Povzdechl si mladík v křesle. Nechtěl nikomu říkat o svých vizích, už s tím začal, tak to i dokončí. "Viděl jsem, jak Voldemort mučí nějakého smrtijeda… Myslím Notta… No a pak začal mluvit o tom, jaké si vymyslel novinky. Chce zaútočit na nějaké město, aby dokázal světu svou sílu, přičemž chce, aby se toho účastnili i bystrozorové a pověřil několik smrtijedů, aby se o to postarali. No a pak to ukončil. Všichni odešli, jen Voldemort si tam nechal tady profesora Snape." Zavrčel posměšně slovo profesora. "Řekl mu, že ta bitva je hlavně kvůli mně. Chce mě zajmout, a co já vím, co se mnou chce dělat a profesora Snapea pověřil, abych se o tom dozvěděl a přišel tam. Tudíž když to vím. Jdu tam." Uzavřel to a zvedl se ze židle a chystal se odejít.
"Posaďte se, Potter." Přikázal Severus a probodl ho vražedným pohledem.
Harry přeci jenom neprotestoval a posadil se. Snape dneska neměl nejlepší náladu.
"Harry." Oslovil ho unaveným hlasem ředitel. "Nemůžeš tam jít. Zůstaneš tady ve škole. Tohle je pouze pro dospělé a hlavně vycvičené kouzelníky."
"Ale pane řediteli…" Protestoval Potter.
"Ne Harry. Ty jsi podle věštby jediný, kdo dokáže zabít Voldemorta. Nemůžeme si dovolit tě ztratit." Zamítl Albus.
"Co mám tedy dělat? Sedět na zadku a pozorovat, jak kvůli mně umírají další lidé?!" Křičel skoro hystericky Harry. "Víte vůbec, jaké to je? Vidět, jak kolem vás všichni umírají a vy s tím nemůžete nic dělat. Pouze nečině přihlížet?!" Rozhazoval divoce rukama.
"Uklidněte se, Pottere. Jste hysterka." Okřikl ho profesor lektvarů.
Mladík po něm vrhl zběžný pohled a o něco se uklidnil. "Ale to v tom případě nesplní úkol Snape a Voldemort ho zabije." Usmál se vítězoslavně.
Severus se nadechoval k poznámce a Harry na tom byl podobně…
Brumbál se na oba dva vrhl nebezpečně vypadající pohled. "Přestaňte s tím oba dva. Ty Severusi řekneš Voldemortovi, že tě nechci pustit na tu bitvu, kvůli tomu, aby si tě někdo z řádu nespletl s někým ze smrtijedů a neublížil ti." Odmlčel se, ale ne na tak dlouho, aby stačil jediný z nich zaprotestovat. "A místo toho, abys tedy bojoval, budeš hlídat tady Harryho, aby se nevrhl do té bitvy po hlavě. Přesněji řečeno. Vůbec. Celou dobu bitvy budeš s ním a nedopustíš, aby opustil prostor školy." Rozkázal.
"Já se Snapem nikde nebudu!" Zalknul se mladík s havraními vlasy.
"Já taky Potterovi chůvu dělat nebudu!" Odsouhlasil Mistr lektvarů.
Albus se jen postavil a na oba se usmál. "Jsem rád, že jsme se dohodli. Tak tedy až bude znám přesný datum bitvy, vy dva bude spolu a nikam se ani jeden z vás nehne." Rozhodil rukama.
"Ale pana řediteli." Prosil chlapec, který zůstal naživu. "Nenechávejte mě s NÍM." Ukázal na Snapea.
"Žádné odmlouvání, Harry. Neměl jsi co dělat v Oddělení s omezeným přístupem, tak buď rád, že jsem tě nevyloučil a nyní běž na ošetřovnu, ať nemá madam Pomfreyová starost." Vyhnal ho muž s půlměsíčkovými brýle a Harry se otočil k odchodu z ředitelovy pracovny. V dálce ještě zaslyšel nabídku od Brumbála, zdali nechce Severus použít krb k přepravě k sobě do kabinetu…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 wastow wastow | E-mail | Web | 21. října 2007 v 14:30 | Reagovat

Cha cha!cTo to dopadne:D

  Už se moc těším na další:D

2 Verča Verča | E-mail | Web | 21. října 2007 v 15:55 | Reagovat

Skvělý!! Super!! Nádherný!! XD

3 KiVi KiVi | 26. října 2007 v 1:43 | Reagovat

skvělý a to je Snape jeho otec nebo strýc nebo kmotr nebo kdo???já sem z toho úplně vedle a doufám že Harryho nedostane Voldy....mám nepříjemnýho tušáka že ten lektvar je na to aby z něho vyprchala(nevěděla sem jak to říct) kouzelnická moc...:o)

4 Eržika Eržika | 30. října 2007 v 21:51 | Reagovat

Úžasná povídka!!!

5 plaminek plaminek | E-mail | 31. října 2007 v 23:14 | Reagovat

moc pekny :D

6 Sseth Sseth | 16. listopadu 2007 v 11:25 | Reagovat

pokračovanie nebude?

7 KiVi KiVi | 3. prosince 2007 v 21:01 | Reagovat

bééééé....fňuk...to bylo smutnáý....a budeš pokračovat v Voie dans passé??

8 KiVi KiVi | 3. prosince 2007 v 21:02 | Reagovat

sorry to nemělo bejt sem mno....nějak sem se sekla:D

9 Annyy Annyy | 5. prosince 2007 v 15:31 | Reagovat

Dalsi dalsi plosiiimmm

10 Serpens Serpens | E-mail | 8. prosince 2007 v 0:37 | Reagovat

je to skveleee. budde este niekedy dalsia? plsssssssssssssss.

11 zuzik zuzik | 8. prosince 2007 v 22:27 | Reagovat

pls, pls, pls, další kapču! pls, pls, pls

12 peťulka peťulka | 21. prosince 2007 v 11:47 | Reagovat

supr nic lepšího sem nečetla těším se na další kapitolku

13 zuza zuza | E-mail | 15. ledna 2008 v 15:30 | Reagovat

je to skveli ale docela uz by me zajimalo  kdy bude dalsi byla sem tu uz úpred 2 mesicema a furt nic

14 Gaia Gaia | Web | 11. října 2009 v 22:37 | Reagovat

Nenechávejte mě s NÍM! Taký strach :D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama