11. kapitola - Téměř dokonalý zločin II (1. část)

12. října 2007 v 22:20 | Aileen |  Harry Potter a les Stínů
Ach jjj... Dneska se tu už asi dvě hodiny snažím vložit tu kapitolu a ono mi to tu pořád píše. "Použili jste nepovolené znaky v textu." Ale já žádné nepovolené znaky nepoužila. Vždyť ani nevím jaké jsou ty nepovolené, jrestli vůbec nějaké, proto jsem byla nucena přidat jen tuhle část kapitoly. Zbytek se pokusím přidat zítra. Dneska na to opravdu nemám nervy, ale pro jistotu napište do komentářů svůj email. Kdyžtak vám pošlu kapitolu na email, pokud se mi to zítra nepovede přidat, protože tohle není možné! Moc se za to omlouvám. Asi ze mě musíbe být naštvaní, ale mě je to moc a moc líto, že to nemůžu přidat...

11. kapitola - Téměř dokonalý zločin II
Probudil se v ranním slunci ozářené Bradavické ošetřovně. Rozmazaným pohledem přejel celou místnost. Sáhl na nedaleký stolek a nasadil si svoje brýle. Myšlenky se mu upírali k posledním vzpomínkám předtím, než omdlel. Pamatoval si hroznou bolest po celém jeho těle a pak tmu. Strašlivou tmu plnou hrozných vzpomínek na smrt a utrpení. Na těle mu vyrašila husí kůže. Opřel se o ruce a pohodlněji se posadil na posteli. Svou pravou ruku měl kolem zápěstí zavázanou. "Musel jsem se uhodit, jak jsem spadl na zem." Blesklo mu hlavou. Sundal nohy z postele a postavil se. Nehodlal na ošetřovně zůstat. Nenápadně zmizí pryč, dokud ho nevidí ošetřovatelka. Po prázdninovém pobytu tu nechtěl tuplem zůstávat. Sehnul se ke skřínce a hledal oblečení.
"Pane Pottere. Co tam děláte?!" Ozval se hlas místní ošetřovatelky za jeho zády.
Vyděšeně nadskočil a přitom se bouch do hlavy o otevřený šuplík. "Au." Zaskuhral a chytil se za hlavu.
"Proč neležíte v posteli?" Vyjela nebezpečně madam Pomfreyová a dala ruce v bok.
"No… Já…" Koktal Harry a gestikuloval rukama. "Chtěl jsem… Jsem se jít najíst… Do Velké síně." Dostal ze sebe s potížemi.
"Tak to tedy ne!" Zamítla lékouzelnice. "Ihned si lehněte do postele a já vám přinesu lektvary. Nepustím vás dříve, jak zítra. Nejste ještě plně zdravý."
Mladík si povzdech. Lehl se bez protestů do postele a přikryl se peřinou. "Proč zrovna já?" Postěžoval si. "Já ze všech lidí nejvíce nesnáším ošetřovnu a trávím tu nejvíce času."
"Jsi vyjmečně nadaný kouzelník a ten musí kvůli rozvoji talentu zvládnout ledacos." Odvětil mu ředitel a vstoupil dveřmi na ošetřovnu. S jiskřičkami pobavení sledoval chlapcův překvapený pohled a beze slova se posadil na nedalekou židli.
"Dobrý den, pane profesore." Pozdravil zdvořile Vyvolený a pohodlněji se posadil na posteli.
"Ahoj Harry. Jak se cítíš?" Vyptával se Brumbál a urovnával si hábit.
"Um… Jde to." Zamumlal Harry a sklopil pohled k pokrývce. Místností se rozlehlo ticho. "Pane profesore?" Zeptal se nejistě.
"Ano?" Odvětil klidně ředitel.
"Co-Co se stalo to… Na té hodině. To jak mě napadlo." Snažil se vysvětlit Harry svůj dotaz.
"Harry…" Povzdechl si ředitel. "Tebe nenapadlo nic. Lépe řečeno to nikdo, kromě tebe neviděl. Profesor Markend mi řekl, že ses najednou zhroutil na zem a držel jsi své ruce na hlavě. Nevěděl, co by měl dělat a tak vzal podobu bubáka na svůj největší strach, ale to už jsi nevnímal." Odmlčel se ředitel. "To, co tě napadlo, nebylo opravdové. Byl to jen bubák, kterého jsi mohl vidět pouze ty. Čas od času se něco podobného stane." Usmál se povzbudivě.
"Ale vždyť tam křičeli. Myslím… Slyšel jsem křičet dívčí hlas. Tak to musel někdo vidět." Odporoval.
"To křičela slečna Grangerová, když tě viděla padat na zem."
"To nebyla Hermiona. Tu bych podle křiku poznal." Záporně kroutil hlavou a vhlavě mu začalo nepříjemně tepat.
"To nevím, Harry. Mohl jsi ten hlas slyšet pozměněný. Byl jsi skoro v bezvědomí… Co jsi vlastně viděl jako bubáka?" Vyptával se Albus a přisunul si židli blíže k posteli.
"Postavu. No vypadala jako smrtijeda bez masky a u boku měla stříbrný meč s něčím. Možná byl černý. Nejsem si jistý." Váhavě popisoval mladík s jizvou na čele. "Já si toho moc nepamatuju. Vím jen, že jsem cítil bolest a pak byla všude tma."
Brumbálovi se nad obočím objevila vráska vyčnívající svou velikostí nad ostatní a lehce se mu v očích zračilo zamyšlení, po momentě nahrazené pochopením. "Jak se zdá, tak tě to vyděsilo, ale nemáš se čeho bát. Byl to pouze bubák." Chlácholivě ho poplácal po rameni.
Harry se na ředitele podíval pohledem jasně říkajícím. "To si myslíte, že vám uvěřím, že to byl jen bubák a nemám se bát."
"Budu se s tebou nucen rozloučit. Mám ještě schůzku s ministrem ohledně řízení Bradavic." Postavil se Brumbál a zvesela se usmál na celou prázdnou místnost a se slovy. "Brzy se uzdrav." Opustil prostor ošetřovny.
"Dobrá. Nashledanou" Povzdechl si a zaposlouchal se do kroků odcházejícího ředitele. Zavřel oči. Nebyl unavený i přesto usnul během několika málo sekund.
Temným hradem se ozval mrazivý smích lorda Voldemorta s doprovodem bolestného křiku smrtijeda, který nesplnil úkol. Kouzlo skončilo a smrtijeda se odplazil mezi své druhy, kde se postavil a poděkoval svému pánovy za nápravnou lekci.
"Ať se to neopakuje, Notte." Zasyčel nebezpečně Temný pán a zlověstně se mu zablýsklo v očích. "Nestrpím, aby mi někdo z mích věrných neprokazoval dostatečnou autoritu."
"Ano-ano pane." Zamumlal v odpovědi smrtijed a postavil se na nohy vedle svého druha.
"Jelikož jsme se dlouho nesešli, mám pro vás několik novinek. Za prvé. Za týden se bude konat další útok na mudlovské město. Předvedeme světu naši moc!" Skoro nadšeně prohlašoval Tom a postavil se na svém trůnu. "Dále jsem vybral několik z vás, kteří se postarají o to, aby na ten útok dorazili bystrozorové a ten řád mudlomilů, co vede Brumbál. Tento úkol zařídí Nott, Malfoy a Lestrenger."Zavrčel a jmenovaní smrtijedi jako na povel vystoupili z řady a poklonili se svému pánovi. "Před útokem se ještě zastavíte na ministerstvu a řeknete ministrovi a bystrozorům, že jste viděli postavy v černých pláštích, jak se přemístili do toho města." Tom se otočil ke smrtijedům zády a posadil se na svůj trůn. "Běžte. Bližší informace o útoku vám řeknu před akcí."Ledabyle mávl rukou, jakoby odháněl mouchy. "Ty tu ještě chvíli počkej, Severusi."
Přívrženec Pána zla se zastavil v půlce pohybu a s přikývnutím poklekl před svého pána a čekal, než ostatní odejdou.
"Severusi." Oslovil ho Voldemort a přikročil ke svému věrnému. "Máš pro mě ten lektvar?"
"Ano můj pane." Přikývl Snape a podal Temnému pánovi lektvar ze svého kabátu.
Tom si převzal lahvičku s jasně zářivě modrým lektvarem se stříbrnými čárkami. Unešeně pozoroval obsah a přitom mluvil k muži klečícímu před ním. "Severusi. Mám pro tebe ještě jeden úkol… Zajistíš to, aby Potter věděl, že je bitva a aby tam přišel. Rozumíš?! Potřebuji zajistit, aby se tam ten spratek objevil, a ty ho poté uneseš a přivedeš mi ho sem. Do mého sídla." Na tváři se objevil úšklebek, neznačící nic dobrého. "Nebo mám lepší nápad. Já osobně přijdu na tu bitvu a odvedu si ho. Ty se jen postarej, aby tam přišel." Mluvil a neustále koukal na lektvar v jeho rukou. "A nyní běž." Vyhnal ho a Snape zmizel s tichým. "Ano pane." Za mohutnými dveřmi sálu.
Lord Voldemort se šíleně zasmál. Jeho plány vycházejí víc než dobře.
Mladík se s přidušeným výkřikem probudil a bolestivě si mnul jizvu tepající mu na hlavě a způsobující bolest v celé jeho hlavě. Nešťastně zaskučel a zavřel oči a doufal, že bolest přejde sama. K jeho úlevě se tak stalo a bolest se schovala do ústraní, až úplně zmizela.
"Co ten sen měl znamenat?" Bleskla mu hlavou otázka. Byla to vize ze smrtijedského shromáždění to bylo jasné. O tom útoku se Voldemort už taky jednou zmiňoval, jenomže se nezmínil o NĚM. Vždyť to vypadalo, jako kdyby ta bitva byla kvůli němu. Voldemort se zmínil o tom, jak se tím utuží strach v kouzelnickém společenství, ovšem to nevysvětlovalo, proč najednou touží po něm. Do nedávna se o něj vůbec nezajímal. Nechal své myšlenky být a raději se podíval na hodiny.
Byla půlnoc. Těžko by usnul. Prospal celý den a nyní nebyl ani kapku unavený. Odhodil peřinu z postele a bosýma nohama dopadl na studenou podlahu nemocničního křídla. Tělem mu proběl mráz. V rychlosti našel nějaké oblečení a nasoukal se do něj. Právě se naskytla skvělá příležitost dostat se do Oddělení s omezeným přístupem naprosto nepozorován a zjistit vše o neexistujícím tvorovi, který ho dnes (nebo včera?) napadlo a o lektvaru, co vaří Snape pro Voldemorta.
Potichu, aniž by vzbudil madam Pomfreyovou se vykradl z ošetřovny s hůlkou v ruce. Nikdy si neuvědomil, jak moc je Pobertův plánek užitečný. Teď se tu plížil při stěnách jako duch a nastražoval uši, ve snaze zaslechnou kroky školníka nebo někoho z profesorů a včas se skrýt, si to řádně uvědomil. Byl těsně u knihovny, když kolem proplul Protiva a foukal před sebou do jasně růžového balónku a prozpěvoval si sprostou písničku na účet školníka Filche a Snapea.
Když Protiva letěl hradem,
Snape Filche sváděl.
Svůj dlouhý noc Snape strčí všude
a Filch zas leze řediteli do prdele.
O půlnoci při měsíčku,
Skočí Sevík ke kotlíčku.
Zapálí si plamínek,
Uvaří si odvárek.
K Minervičce na čajíček...
Dál nic nebylo slyšet. Protiva bohužel i bohudík odplul pryč.
Harry měl co dělat, aby nevybuchl ve smích. Ten text byl výřečný sám o sobě. Po pěti minutách se uklidnil natolik, že byl i schopný se bez chichotání vydat v původních stopách svého plánu a to bylo. Zjistit informace.
Nepozorován se vplížil až k Oddělení s omezeným přístupem a opatrně překročil natáhnutý provaz zakazující jasnou cedulkou vstup do těchto prostor bez povolení nebo doprovodu profesora nebo člena učitelského sboru. Mladík se pro sebe usmál a přelezl před provaz. Konečně se dostal do míst, kde byli odpovědi na jeho otázky. Jako první se rozhodl najít lektvar, po kterém tolik touží Voldemort, jelikož to alespoň trochu věděl, co by to mělo být…
S tichým povzdechem zavřel pátou knihu o zakázaných lektvarech a kouknul na poslední zbývající výtisk zabývající se touto tématikou (Těžko by Voldemort toužil po lektvarech užívaných v bílé magii a léčitelství, kterým tu bylo věnováno mnoho knih.).
"Nejtemnější lektvary temných čarodějů." Hlásal nápisek na knize. Vyvolený se nad tím ušklíbl. Tolik "temnoty" v názvu knihy se jen tak nevidí. Otevřel knihu na první straně s obsahem.
Rejstřík
1. Kapitola
a. Temné lektvary 1. Úrovně
b. Temné lektvary 2. Úrovně
c. Temné lektvary 3. Úrovně
2. Kapitola
a. Jedy způsobující smrt
b. Jedy způsobující dlouho přetrvávající spánek nebo bezvědomí
c. Jedy s bolestivými účinky
3. Kapitola
a. Protijedy na séra pravdy
b. Protijedy na nebezpečné jedy
c. Univerzální protijedy
4. Kapitola
a. Lektvary magické substance
b. Nejtemnější lektvary světa
c. Nejtemnější tajemství lektvarů
5. Kapitola
a. Lektvary spoutání moci
b. Elixíry života
Chlapec, který zůstal naživu s neuvěřením koukal na obsah knihy. Naprosto nechápal, jak někdo mohl vecpat tolik informací do jedné knihy o rozměrech 20 krát 12 centimetrů s tloušťkou maximálně tři sta stran. V rychlosti listoval knihou. Bylo na ni použito nějaké kouzlo, protože měla skoro tisíc stran.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 romal2 romal2 | E-mail | 12. října 2007 v 22:36 | Reagovat

Je to naprosto supr, chválím, divím se ti, že si stím nepráskla už po půl hodině, já osobně bych to nevydržela.

A mám první koment.

2 Hannah Hannah | 12. října 2007 v 22:41 | Reagovat

škoda, zase jsem  to nestihla:-( jinak velice krásná kapitolka jako vždy,

doufám, že se ti tu sruhou část podaří přidat co nejdřív

3 Stesii Stesii | E-mail | 12. října 2007 v 23:09 | Reagovat

nádherná kapitolka , copak asi voldy s harrym zamýšlíí??? :D už se těšim , když tak mi pls další kapitolku pošli , děkujuu

4 Aurora Aurora | E-mail | 13. října 2007 v 0:08 | Reagovat

super úžasná kapitolka že by Voldy mienil urobiť to čo ma napadlo? No...uvidíme, či som si myslela správne. Keď tak mi prosím pošli kapitolku na mail. ďakujem

5 Jarwis Jarwis | E-mail | Web | 13. října 2007 v 0:55 | Reagovat

moc pěkná kapitola. Taky jsem zvědav co maá Voldy v plánu. en doufám, že to nebude to co mě napadlo (chudák Harry), kdyby se ti to nepovedlo pošli mi to prosím.

6 miki miki | E-mail | 13. října 2007 v 1:01 | Reagovat

super škoda že to blbne....

7 Sherina Sherina | E-mail | 13. října 2007 v 8:15 | Reagovat

moc krásná kapitolka, další část mi když tak pošli mail tu mám :)

8 Ž-Ž Ž-Ž | Web | 13. října 2007 v 9:26 | Reagovat

peknýýýý =DD

9 Mex Mex | E-mail | 13. října 2007 v 10:23 | Reagovat

Skvělá kapitola, tak ráda bych věděla, co byl ten bubák zač, zdá se, že Brumbál to ví, ale s Harrym nebo s náma se nepodělí. Pak ten lektvar, mám nepěkný pocit, že má co děla s Harrym a narozeninový dort to nebude! Mě samozřejmě taky pošli kapitolu, kdyby to nešlo. Nemyslíš, že by problém mohl být v názvu kapitoly?

10 Sary Sary | E-mail | Web | 13. října 2007 v 11:27 | Reagovat

Skvělá kapitola, rýsují se další zajímavé skutečnosti - Brumbál zase ví víc než říká, Tommy má nějaké tajné plány(doufám, že to nebude to, co si myslím). No doufám, že se ti podaří přidat i ta další část ... jinak, taky mám problémy s přidáváním, nevím čím to je, asi nějaká chyba vyšších mocností... ... ...

11 helwet helwet | E-mail | 13. října 2007 v 11:29 | Reagovat

úžasná kapča:) jsem moc zvědavá, kolik se toho v další kapči dozvíme:) a už se na ni moc těším:)

12 romalt romalt | E-mail | Web | 13. října 2007 v 11:41 | Reagovat

Je to naprosto úchvatné.  úž se moc těším na další :-D

13 Monča Monča | E-mail | 13. října 2007 v 11:44 | Reagovat

skvělá kapitolka už se těším na další

14 Blackes Blackes | E-mail | Web | 13. října 2007 v 12:19 | Reagovat

tak to byla další nádherná kapča....kdybych byla na Harryho místě, tak by mě taky hrozně štvalo, kdyby mi něco Brumla pořád něco zatajoval

15 Saskya Saskya | E-mail | Web | 13. října 2007 v 12:30 | Reagovat

náááááádhernááááá kapitola....ak by tá druhá časť nešla dať na blog, bola by som rada, keby si mi ju poslala na e-mail..dik

16 Lupus Lupus | 13. října 2007 v 14:27 | Reagovat

nádherná kapitola

17 Verča Verča | E-mail | Web | 13. října 2007 v 14:42 | Reagovat

Jůůů skvělé!! Opravdu úžasné!! Těším se na tu druhou část...

Jo a kdyby ti nešla vložit na blog, pošleš mi ji? Prosím!!

18 Aileen Aileen | 13. října 2007 v 15:39 | Reagovat

Vůbec to sem nejde přidat! Jsem to zkoušela i ze všech počítačů co máme doma a nikde to nejde. Proto objetuji dnešní noc (Chtěla jsem s tím začít už včera večer, ale moje nervy byly nadranc) a připravím překvapení pro vás čtenáře... Doufám, že příjemné. Součástí toho překvapení je i zbytek kapitoly, tak se vám alespoň ta jedna část bude líbit...

19 Sophy Sophy | E-mail | 14. října 2007 v 12:30 | Reagovat

jak to vypadá s tím pokračováním kapitoly?Myslela jsem,že dáš ještě vědět, jak to všechno bude a že nám sdělíš to překvapení :(

20 Erian Erian | 14. října 2007 v 18:43 | Reagovat

paráda

21 kapi kapi | E-mail | 14. října 2007 v 19:02 | Reagovat

super kapča, pls ak sa da posli mi druhu cast

22 Lupus Lupus | E-mail | 14. října 2007 v 19:04 | Reagovat

prosím pošli mi ji

23 Lupus Lupus | E-mail | 14. října 2007 v 19:05 | Reagovat

pošli mi ji prosím

24 Pidinka Pidinka | E-mail | 14. října 2007 v 19:38 | Reagovat

posles mi prosim tu kapitolku? Jinak je to moc pěkná kapitolka

25 Lili Lili | E-mail | 14. října 2007 v 20:09 | Reagovat

JJ,jestli by to šlo a já nebyla tak otravná jako obvykle,byla bych strašně moc ráda kdybys mi ji taky poslala,tedy jestliže to jde=))))

Předem dík=)))Tvůj oddaný čtenář=)))))))

26 hannah hannah | E-mail | 14. října 2007 v 20:24 | Reagovat

Prosím, prosím bylabys tak hodná a poslala mě tu kapitolku, byla bych ti moc vděčná, předem děkuji

27 helwet helwet | E-mail | 14. října 2007 v 20:41 | Reagovat

já taky moc prosím o poslání kapitolky kdyby to šlo:) předem děkuju:)

28 Lili Lili | E-mail | 14. října 2007 v 21:14 | Reagovat

jsem si jistá že nebudu poslední,ale také bych byla strašně ráda,kdybys mi ji poslala.Dík Lili

29 zuzu172 zuzu172 | E-mail | 14. října 2007 v 22:29 | Reagovat

prosím poslala by si mi kapitolu? vopred ďakujem

30 Sophy Sophy | E-mail | 15. října 2007 v 10:42 | Reagovat

taky moc prosím o zaslání kapitolky, děkuji

31 Gi Gi | E-mail | 15. října 2007 v 18:17 | Reagovat

prosim mohla bys mi ji taky poslat? děkuju

32 Didina Didina | E-mail | 15. října 2007 v 19:46 | Reagovat

Jé moc pěkná kapitolka. Pošleš mi tu kapitolu? Dík

33 Didina Didina | E-mail | 15. října 2007 v 19:49 | Reagovat

Taky sis toho všimla Alien? Toho, že když něco chceme tak tu máš tolik komentářů ale když tě máme komenovat tak toho moc neni, bezva co?

34 El El | E-mail | 15. října 2007 v 20:20 | Reagovat

s tym blogom (blog.cz) sa v poslednom case neda zit... posles to aj mne, prosim? daku

35 Sary Sary | E-mail | Web | 15. října 2007 v 21:06 | Reagovat

Zlatíčko, pošleš mi taky tu druhou část??? Dík moc :)))

36 reny reny | E-mail | 16. října 2007 v 8:46 | Reagovat

je to krásná kapitolka, pošleš mi ji prosím taky? děkuju moc

37 Meeeeeg Meeeeeg | E-mail | 16. října 2007 v 15:17 | Reagovat

Krásná kapitola. Držím palce , aby se ti to povedlo přidat. Dyštak prosím poslat.  Děkuji mockrát.

38 Silvia.Feroceta Silvia.Feroceta | E-mail | 16. října 2007 v 16:08 | Reagovat

Krásná kapča, sem chtěla počkat až to sem dáš, ale mohla bys mi to poslat...už je to docela dlouho....:(..thanks

39 Blackes Blackes | E-mail | Web | 16. října 2007 v 19:36 | Reagovat

ups, někde níže jsem ti psala komentík, ale zapomněla jsem tě požádat o to, zda-li by jsi mi poslala druhou část, takže tě moc žádám o její zaslání :)

40 kapi kapi | E-mail | 16. října 2007 v 20:28 | Reagovat

Aileen rozposielala si uz kapitolu?

41 Aileen Aileen | 16. října 2007 v 20:57 | Reagovat

Tolik emailů? Probůh. Člověk se konečně dostane na pc a co nevidí. Málem mě chytl infarkt, ale budiž. Pošlu vám to... Jdu na to! Hurá do jámy lvové... Kdyby to někomu nepřišlo, tak ať se ozve... Berte v úvahu, že tak půl hodiny to budu posílat

42 Aileen Aileen | 16. října 2007 v 21:29 | Reagovat

Tak jsem to rozeslala, kdyby to někomu nepřišlo tak napište nebo si to pošlete mezi sebou... Nevím jestli se dostanu na notebook...

43 kapi kapi | E-mail | 16. října 2007 v 21:51 | Reagovat

super dik za kapcu, je skvelá

44 Aileen Aileen | 16. října 2007 v 22:05 | Reagovat

kapi: Jsem ráda, že se ti líbí. Ale stejně tam šlo jen o ty dvě poslední stránky... :-D

45 katherin katherin | 17. října 2007 v 17:45 | Reagovat

Super kapča (celá...), a super ksichtik těch nových stránek... akorát se tam nedá komentovat... :-(

Už se nemůžu dočkat toho, jak ti dva budou trávit čas spolu.

46 Lucy Lucy | E-mail | 19. října 2007 v 17:08 | Reagovat

ahoj je to super povídka!! mohla by si na mail poslat pokračování?? dík

47 Gaia Gaia | Web | 11. října 2009 v 21:58 | Reagovat

Ta basnička mě naprosto dostala :D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama