15. kapitola - Vztahy (2. část)

14. září 2007 v 22:06 | Aileen |  Cesty času
Tenhle blog je naprosto na nic! Musela jsem tu vzpomínku v půlce rozpůlit, abych to vůbec mohla přidat! Chápete to! Asi si udělám webovky a na blog se vykašlu... Jo a mimochodem...
Hlasujte v anketě dole!!!!!!!!!!

"Severusi… Kouzelnický svět toho chlapce potřebuje. Nemůžeme si ho dovolit ztratit kvůli takovéhle situaci. Já tu nemusím být na Harryho narozeniny a kdo pak podepíše ty papíry. Jsem Harryho poručník, jen nebudu moc dlouho. Voldemort si je této slabiny vědom a velice rád ji využije. Však víš, že má Harry štěstí a pokaždé se mu povede zázračně utéct… I štěstí jednou může skončit." Naznačoval ředitel. Mladík s jizvou na čele sedící na pohovce ani nedutal. Pokud to chápal správně. Brumbál nabádá Snapea k… Zavřel zděšeně oči a pozoroval rozhovor.
"Vy… Vy snad chcete, abych se stal Potterův poručník?"
"Ano přesně tak…" Souhlasil Albus. "Jsem rád, že jsi pochopil mé záměry. Bude z tebe skvělí poručník. Poslední dobou jste si s Harrym docela rozuměli, ne? Koukal jsem na jednu vaši debatu při neplánované návštěvě sídla." Zvesela prohlásil a vyčaroval si misku citrónových dropsů.
Snape záporně zakroutil hlavou. "I kdyby. Ten kluk mě nesnáší a nikdy by s tímhle nesouhlasil. Nesnáší mě, Albus. Ten chlapec na mě hází jeden vražedný pohled za druhým." Sarkasticky řekl poslední větu.
"Jsi si tím jistý? Třeba Harrymu nepřijdeš, tak špatný." Neztrácel naději ředitel.
"Proč to nemůže udělat ten vlkodlak Lupin. Z něho by byl Potter nadšený." Prskal Severus.
Harry sebou při pozorování té vzpomínky cukl. Brumbál chtěl, aby byl Snape jeho poručníkem? Nevěřícně zakroutil hlavou.
Brumbál se zachmuřil. "Víš moc dobře jako já, že Remus nemůže být Harryho poručník. Je vlkodlak a to mu brání v konání jeho… povinností. Ty jsi nejvhodnější adept."
"No dobrá, řekněme, že já bych s tím souhlasil a co Potter? Ten s tím souhlasit nebude." Připustil neochotně profesor lektvarů.
Řediteli se zablýsklo v očích. "Severusi. Nepotřebujeme Harryho souhlas. Bude stačit jen tvůj podpis a vše bude hotovo." Zamával hůlkou a na stole se objevili papíry. "Vše jsem připravil. Harry se o ničem nedozví a ani nebude muset na ministerstvo. Zažádal jsem o výjimku při zplnoletění kouzelník. Bude stačit, když tam přijdeš. Podepíšeš papíry a odejdeš… Harry o tom vůbec nebude muset vědět." Uzavřel to.
Vyvolený zděšeně zalapal po dechu. Ředitel mu o tomhle nechtěl říct. Na jednu stranu to bylo jednoduší, ovšem měl právo to vědět! Vždyť se ho to také týkalo. Týkalo se to PŘEDEVŠÍM jeho. Zase mu chtěli lhát!
"Jestli tohle Potterovi líbit nebude jestli to zjistí." Ledově pronesl Snape. "Já ty papíry podepíšu. Za reakci Pottera budete zodpovědný vy, až se to dozví… On mě totiž nikdy jako poručníka nepřijme."
"Harry se to nedozví." Usmál se Albus a přisouval papíry blíže k mistru lektvarů. "Nechci ho tím zbytečně zatěžovat není to třeba."
"Já to nepodepíšu, Albus. Pottere pak bude ještě víc nenávidět mě. Ne že by mi na tom nějak záleželo." Záporně zakroutil hlavou muž s křivým nosem.
"Severusi. On se to nedozví. Je to pro kouzelnické společenství. Podepiš ty papíry. Prosím… Nikdy jsem tě o nic neprosil jako dnes. Podepiš to a zachraň kouzelnický svět. Vím, že máš Harryho rád. Poslední dobou se k němu chováš úplně jinak." Poposadil si své brýle největší divotvorce.
"Já Pottera nemám rád." Pobuřeně protestoval Severus. "Dělám to pro kouzelnické společenství. Sám jsi to řekl."
"Přiznej si, Severusi. Děláš to kvůli vztahu z větší části než z ochrany kouzelnického společenství." Cukaly ředitelovi koutky úst.
Mistr lektvarů si beze slova přitáhl listiny a podepsal je několikrát. Poté se naštvaně zadíval na Albuse. "Doufám, že jsi spokojený." Zasyčel a bez rozloučení opustil místnost.
Svět se pod Harryho nohama rozplynu a on nešetrně dopadl na podlahu Snapeovi kabinetu. Byl pořád v šoku z neuvěřitelného zjištění z myslánky. "Snape byl můj poručník a já nic nevěděl? Jak si to k sakru představovali? Nic mi neříct a jen si to pro sebe tajit!" Běsnil v duchu. Na venek nedal znát jediný pocit. Na to ho Snape učil moc dobře zadržovat nejsilnější emoce. Jemné, bezvýznamné pošle na denní světlo, ale ostatní schovával za pevnou zdí záhadu v jeho tváři. "Je to pravda?" Zadíval se Snapeovi sedícímu ve své židli do očí a rovnou se posadil do židle naproti. "Je pravda, že jste byl můj opatrovní?" Upřesnil otázku.
"Ano. Doufám, že jsi z toho pochopil můj vztah k tobě. Ani pan Malfoy není se mnou spjatý jakýmikoliv pouty a to je čistokrevný a jeho otec je smrtijed a můj bývalý přítel… Ty vlastně nyní také ne, ovšem v budoucnosti jsi byl." Nostalgicky odvětil muž s onyxovýma očima a slabě se usmál.
Mladý Potter si vzdychl. "Proč mu zase nic neřekli? Musel to zjistit, až tak pozdě… Možná pro mé chování mě přestal mít Snape… rád a znovu mě začal nenávidět. Jenže se mi… omluvil." Zmateně se hádal sám se sebou. "Proč jste mi to neřekl dřív?"
Mistr lektvarů se ďábelsky zasmál. "A co by jsi udělal? Skočil by jsi mi kolem krku a říkal by jsi, jak jsi z toho nadšený?" Zironizoval celou větu. "Pochybuju v takovou reakci. Maximálně by jsi se mučednicky usmál a vybuchl v křik. Docela se divím, že jsi ještě nezačal křičet."
"A proč bych měl na VÁS křičet. To Brumbál mi to nechtěl ZASE říct." Zavrčel Harry a nepatrně zvedl hlas. "Vy mi nevadíte. To Brumbál mi v jednom kuse něco zatajuje. Celý život se v tom vyžíval. Já bych to pochopil. Přiznávám. Tehdy bych nebyl nadšený, ale pochopil bych to a nechal bych to být."
"Tehdy by jsi nebyl nadšený? A co dnes?" Pochopil dvojitý význam té věty profesor lektvarů.
Vyvolený se na židli napřímil. "To byla otázka pod pás." Zafňukal si. Nevěděl, co chce odpovědět. Byl rád, že tu má Siriuse. Na druhou stranu ho zná Snape lépe než kdokoliv jiný a i k němu cítí nejsilnější důvěru. "Sirius nebo Severus?" Blesklo mu hlavou. Severus?! Opravdu to vyslovil! Jeho jméno… Nechal to být. Byla to náhoda. Koho si vybere. Snapea nebo Siriuse?! Sirius je jeho kmotr a nejlepší přítel jeho otce. Sev… Snape je jeho profesor a člověk, kterému bezmezně důvěřuje. Oba má rád. Oba stejně… "Asi by mi to nevadilo." Připustil nahlas trochu neochotně.
Snape pozvedl obočí. "A co váš kmotr?"
"Sirius?" Optal se jakoby nic mladík s uhlově černými vlasy. "Toho mám taky rád… Jen jiným způsobem. Sirius je jako můj nejlepší přítel-" Zasekl se. Proč to tady všechno Snapeovi vykládá? Proč. Nemá k tomu jediný důvod! Je to jeho profesor a on je jeho žák… "Um… Pane profesore. Možná bych měl jít za svými přáteli. Boudou se po mě shánět." Zamrmlal. Postavil se na nohy, zdvořile se rozloučil, popadl batoh ležící vedle židle. "Snape mi ho musel přinést z učebny." Pomyslel si. Bez dalšího zaváhaní utekl z učebny než ho stačil učitel zastavit…
Do společenské místnosti se přihnal jako velká voda a vpadl do nejbližšího křesla u krbu, kde seděl i Ron s Hermionou a o něčem diskutovali. Odhodil tašku k nohám a zavřel oči. "Proč to Snapeovi říkal! Co ho to napadlo se svěřit JEMU. Vždyť ho na hodině zesměšní! Ta vzpomínka vůbec nemusela být pravdivá"
"Harry, co se stalo?" Dotkla se jeho ramene Mia a dívala se mu do očí.
"Nic. Jen Snape se stal." Zasyčel v odpovědi.
Weasley se postavil a sedl si k němu blíže. "To se ti nedivím, kamaráde. Já bych z něho taky byl na nervy. Co jste tam tak dlouho dělali?" Soucítil s ním.
"Ale." Mávl Harry rukou. "Vyslýchal mě…"
"Vyslýchal tě?" Dotázala se Grangerová.
"Jo… Přesně tak. Vyslýchal." Řekl tónem jasně naznačujícím. Na tohle téma se bavit nebudeme.
"A proč tě oslovil jako Harry?" Nedala se odbít Herm a povzbudivě ho chytla za ruku. "Nám můžeš říct všechno."
Potter vytřeštil oči. Co tím myslí? "Ale tady není nic, co bych vám měl říkat." Zakroutil hlavou.
"Harry…" Snažila se ho přemluvit hnědovláska.
"Nechte mě být." Vytrhl své ruce z jejích a bez dalších slov se otočil a odešel do ložnice. Na spánek bylo ještě brzy, jenže on toužil být sám a nikým nerušený. Musel přemýšlet.
Zatím v Nebelvírské společenské místnosti…
Ron si sedl blíž k Hermioně. "On nám něco tají." Nasměroval ruku ve směru Harryho odchodu.
"Taky si myslím." Pokývala souhlasně hlavou hnědooká dívka. "Něco to má společného se Snapem. Všiml jsi si, že na něj ani jednou nezanadával. Ani jedna jediná urážka. Jen řekl, že ho Snape naštval." Poukázala.
"Máš pravdu." Připustil si zrzek a podíval se po společenské místnosti. "Měli bychom zjistit, co mu Snape udělal. Za každou ceny. Nesmíme zapomenou, kdo je smrtijed. Já mu nevěřím." Zašeptal.
"Rone!" Napomenula ho Hermiona. "Je to zvěd u Ty, víš koho. Je na naší straně. Brumbál mu věří! Informuje Řád. Navíc se tu o tom nemůžeme bavit. Mohl by nás někdo slyšet."
"Asi máš pravdu, ale stejně si na toho netopýra posvítíme." Zamumlal a pustil se do dlouho odkládaných úkolů… Hermiona si vzala knihu o přeměňování a začetla se.
Nikdo si nevšiml klečícího Nevila sbírajícího svou žábu Trevor ze země. Ten jen vyděšeně koukal před sebe. Dozvěděl se otřesné věci. Snape je smrtijed a zvěd v jednom a ke všemu něco udělal Harrymu. Rychlím krokem se rozešel k Havraspárské společenské místnosti. Musí si o tom promluvit s Lenkou Střelenkou. Ta to nikomu neřekne a poradí mu…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kapi kapi | 14. září 2007 v 22:34 | Reagovat

super kapča

2 Clare Black Clare Black | 14. září 2007 v 22:35 | Reagovat

skvělý, úžasný..... ted teda nevím k čemu bych chtěla nejdřív pokráčko... no asi k tomuhle:)

3 Mady Mady | 14. září 2007 v 22:43 | Reagovat

Skvělá kapitolka a určitě by se měl rozvíjet vztah mezi Severusem a Harrym.... to by byla škoda to teď utnout, ti dva mají hodně společného. Moc pěkně napsaná kapitolka a už se těším na další... :)

4 helwet helwet | 14. září 2007 v 22:56 | Reagovat

moc pěkná kapitolka:) já jsem tak napnutá, jak se moc těším na pokráčko:)

5 Eržika Eržika | 15. září 2007 v 7:24 | Reagovat

paráda! Jsem zvědavá, jak se to bude dále vyvýjet =o)

6 Blytonka Blytonka | 15. září 2007 v 8:10 | Reagovat

Skvělá kapča...jenom...tímhle tempem to budou za chvíli vědět celé Bradavice! =D

7 Lupus Lupus | 15. září 2007 v 10:35 | Reagovat

krásná kapča

8 Mex Mex | 15. září 2007 v 11:55 | Reagovat

Nevím sice, jestli by Snape tolik zpytoval svědomí, ale ve výsledku je to super. Jako poručník, to by mě opravdu nenapadlo. Sirius nebo Severus, to může být ještě zajímavé. Ráda se nechám překvapit něčím dalším!

9 Aileen Aileen | E-mail | Web | 15. září 2007 v 12:47 | Reagovat

Jééé děkuju za komentáře! Všem...

Blytonka: A to je účel, aby to věděli celé Bradavice, ne? :-D Jinak by to byla nuda... Zase jen hromada tajemství a spletitá pavučina lží a přetvářek...

Mex: Snape se musel zpytovat! (Snape se musí změnit a na jednu stranu ho mění Harry)Jinak by nebyl, tak podobný Harrymu a to já budu potřebovat v dalších kapitolách :-D A duel Sirius a Severus tam bude později o něco více rozvedený... Tedy snad. Zas tak přesně nevím, co plánuju napsat.

10 kapi kapi | 15. září 2007 v 13:05 | Reagovat

ako to vidis s dalsou kapčou?

11 Sary Sary | Web | 15. září 2007 v 13:20 | Reagovat

Kapča je skvělá, jako vždycky... a výhled do budoucna je ještě lepší :))) Už se nemůžu dočkat co  Sirius a Severus ...

12 Sary Sary | Web | 15. září 2007 v 13:41 | Reagovat

ps: Až budeš mít chvilku, mrkni ke mě na blog ... oplatila jsem ti to věnování, když už jsem se taky dostala k další kapče ... :)

13 Lusi Lusi | 15. září 2007 v 14:23 | Reagovat

moc krásny prosím další

14 suzy suzy | 15. září 2007 v 17:07 | Reagovat

moc pekné, som zvedavá na další vývoj vo vzťahu HP/SS a tiež som zvedava čo na to Sirius

pls pokračko k tomuto

15 Saskya Saskya | Web | 15. září 2007 v 17:52 | Reagovat

nádhenráááááá kapitola, stále však nemôžem pochopiť, prečo je raz napísané myslánka a inokedy zas mydlinka...??? :D

16 nency nency | E-mail | 15. září 2007 v 19:12 | Reagovat

suprové strašně se mi líbí tvoje povídky ráda sem chodím vždy mně dokážou překvapit těším se na pokráčko

17 Aileen Aileen | 15. září 2007 v 19:48 | Reagovat

Ještě dneska jsem chtěla napsat kapitolu, ale nějak jsem se k tomu nedostala, takže bude zase v pondělí nebo možná zítra. Moc se mi nechce dávat pevný termín....

Saskya: Ani se neptej. Měla jsem půštěný slovník, abych tam neměla tolik chyb a ono mi to každé druhé slovo přepisovalo... No prostě hrůza. Mrknu na to a pokusím se ty chyby opravit...

18 Verča Verča | E-mail | Web | 15. září 2007 v 21:00 | Reagovat

Super!! Opravdu nádherná kapitola!!

19 sally sally | 17. září 2007 v 14:48 | Reagovat

Prima, pekná kapča!

20 kelly kelly | 17. září 2007 v 20:10 | Reagovat

kedy a k čomu bude dalsia kapitola?

21 Noirwind Noirwind | 23. září 2007 v 11:54 | Reagovat

Nějak nechápu ten nedostatek sebevědomí....je to dokonalé! Další člověk který umí psát a má rád tenhle pár...=) Nějak nemám slov, Aileen, ty jsi spisovatelka. Další člověk, kterému čistím boty=) Je to skvělý nápad, snad ani nemusím říkat, pro co hlasuju v anketě... Konečně nějaká kruťárna (mám na mysli smrt pobertů), jinde to vždycky dobře dopadne...Ach jo, nějak nemám slov...a to se nestává moc často...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama