7. kapitola - Noční můra (2. část)

6. srpna 2007 v 23:03 | Aileen |  Cesty času
Zase to má dvě části.Asi to bdu muset příště zkrátit na mín stran textu. :-D

"Ahoj" Pozdravili se navzájem.
"Hele Harry. Remus dostal nápad. Lavice v učebně jsou po třech, ale můžeme sedět i po dvou. Co kdybys si sedl vedle Remuse a já si sednu s Jamesem." Nabídl Tichošlápek a úsměvem na rtech, který se postupně vytrácel, jak začal Harry mluvit.
"Víte, já jsem se dohodl se Severusem Snapem, že si spolu sedneme. Doufám, že vám to nevadí." Podíval se na Jamese s otázkou v očích.
Tichošlápek a Dvanácterá změnili barvu obličeje na červenou. "Jestli si chceš sednou s tím umaštěncem dobrovolně, no prosím. Pak k nám, ale nechoď na oči. Copak ti nedochází, že je to největší blb ze Zmijozelu?" Vrčel na chlapce Sirius.
"Navíc." Přidal se James "Se s ním ani nedá normálně bavit. Neustále se baví jen o těch hnusnejch lektvarech." Odplivl si.
"Já…" Nevěděl, co přesně má říct. "Promiňte" Zazvonilo a dveře do třídy se otevřeli a studenti se nahrnuli dovnitř. Vyvolený si sedl do první lavice vedle Snapea, který se usmál. Harry se naposledy otočil na Remuse a ostatní a hodil po nich omluvný pohled. Hodiny uběhla překvapivě rychle. Nastal oběd. Sám si sedl na kraj stolu a nabral si oběd. Nelitoval svého rozhodnutí. Bylo mu líto ztráty Pobertů. Hrozně moc mu vynahrazovali Rona a Hermionu, které opustil a ztratil.
"Můžeme si sednou?" Ozvalo se nad ním.
Zvedl hlavu, aby se mohl lépe podívat, kdo si k němu chce přisednou. Zorničky se mu rozšířili překvapením. Nad ním stál jeho otec, kmotr a Lupin. Trhaně přikývl. "Vy se s mnou bavíte?" Nechápal.
"No, víš…" Ujmul se slova James "Remus do nás celé lektvary hučel o tom, jak jsem se hnusně zachovali a měli bychom se za sebe stydět."
Na otce navázal Sirius. "Tak jsme se nechali ukecat a přišli se ti omluvit za naše chování a zeptat se jestli nám odpustíš."
Chlapec se smaragdovýma očima se vděčně usmál na vlkodlaka a pokynul jim, aby si sedli. "Nevím proč bych vám měl odpouštět, když jste skoro nic neudělali." Podotkl a pokračoval v obědě a rozhovoru, jenž nasadil Sirius a to bylo. Jaká holka je podle vás ta nejhezčí.
Po obědě měli souboje. Harry pomalu, ale jistě začínal být nervózní. "Nechápu, proč jsi ze soubojů, tak nervózní. Je to jen hodina." Říkal mu Remus, jenže on nebyl ten, kdo má učit skoro neznámé lidi. Vlastně jim to ani nestihl oznámit o těch soubojích.
S Brumbálovou armádou to bylo trochu jinak. Tam je alespoň znal. Jenže tady?! Tady znal jen svého otce, kmotra a pár členů z řádu, kteří ani nevědí, že se znají. Dvojhodinovka soubojů byla v jednom sále nedaleko Velké síně. Místnost byla obdélníkového tvaru s klenutým stropem podobně jako ve Velké síni. Stěny byly vymalovány jemnou meruňkovo-oranžovou barvou a podlaha byla pokryta mozaikou zelené barvy. Uprostřed místnosti stálo dřevěné podium. Na opačné straně síně byl dlouhý stůl s pitím a židlemi.
Chlapec, který přežil váhavě vstoupil do poloprázdné místnosti. Souboje měli všechny koleje ve stejnou dobu a zájemců bylo hodně.
"Harry. Nech toho a pojď." Zatáhl ho za ruku James a odvedl ke zbytku party. Remus se Siriusem se ho odpoutat od myšlenek na souboje. Nebyli slepí a všimli si chlapcovi roztěkanosti. No, nikterak se jim to nepovedlo…
"To nezvládnu. To nejde. Úplně se ztrapním. - Tvoje chyba měl jsi se pořádně naučit a zopakovat si to, co ti řekl Smith a ne si pospávat. - Hele, když se ztrapním já, tak ty taky, tak buď ticho. - No a co? Svedu to na tebe. - Ty jsi divnej. Stejně s tebou nikdo nemůže mluvit… - No a co? Nemůže to být, tak hrozný. Bude tu Smith a ty budeš jen asistent. Navíc. V BA se ti vedlo dobře. - To bylo jiné…" Zaúpěl v duchu.
"Ahoj Harry." Pozdravil ho známí hlas. Chlapec leknutím nadskočil. Za jeho zády stál ředitel. "Můžu s tebou mluvit?" Mladý Potter němě přikývl a naznačil Pobertům, že bude hned zpět a vyšel před sál. "Víš, co se stalo? K mému překvapení ze mnou dnes přišel Severus Snape. Jistě ho znáš. Je ve stejném ročníku a řekl mi, že Lucius Malfoy, který vyšel před rokem mu nabídl, aby se stal smrtijedem. Zřejmě neměl mladého Severuse lákala moc a přijal znamení. Dnes se mi, ale nabídl, že by chtěl od Voldemorta odejít. Prý nechce ztratit tvář před tebou. Prý jsi si odmítl sednou s Poberty a sedl jsi si s ním a to mu dalo podmět přejít na druhou stranu. Nevím, co jsi mu řekl a ani to vědět nechci. Jen jsem ti to chtěl říct. Dohodli jsme se, že Snape bude dělat špeha. Je to sice nebezpečné. On je však schopný kouzelník." Dovyprávěl Brumbál.
Vyvolený překvapeně zamrkal. "Vždyť já nic neřekl, co by mu dalo podmět přejít na druhou stranu." Uvědomil si. "Pane profesore. Já vám taky musím něco říct. Voldemort o mě asi ví. Dnes se mi zdála noční můra a tahle se mi zdávala jen, když to Tom chtěl. Moc dobře ví, jak… No, to je jedno. Peter Petigrew mu musel vyžvanit mé "Ohromující" zjevení.." Odmlčel se. "Ještě něco jsem chtěl… Už vím! Příjmete Siriuse Blacka, Jamese Pottera a Remuse Lupina do řádu? Rád bych se v noci vyspal." Dodal si pro sebe poslední větu.
Profesorovi zazářila očka. "Myslím, že budou přijati. Jsou velice oblíbení a co se týče Voldemorta. Trochu nám to komplikuje situaci. Snad to zas tak moc nevadí. Měl by jsi se vrátit. Za chvíli začne hodina." Usmál se Brumbál a odešel chodbou pryč.
Vyvolený zamyšleně vešel do sálu a přeběhl k mávajícímu Smithovi, jenž se pokoušel upoutat jeho pozornost. "Jsem rád, že jsi tu, už jsem myslel, že nepřijdeš." Oddychl si.
"Já jsem tu byl dřív, jenomže mě zavolal profesor Brumbál…" Zamumlal Harry.
Profesor obrany přikývl a ujednal v síni klid. Popadl Harryho za hábit a postavil se s ním na pódium před všechny studenty. Ti si je zvědavě prohlíželi. Obzvlášť pak dívky se na něj mlsně dívali. Za dobu svého "výcviku" posiloval a bylo to vidět. Poberti po něm hodili zvláštní pohledy ve smyslu 'Co tam děláš? Nemáš být tady u nás?'.
"Vítejte na první hodině soubojů tohoto školního roku. Jistě se někteří z vás diví, co tu dělá na pódiu váš spolužák. Odpovím vám. Požádal jsem pana White, aby mi byl nápomocen při těchto hodinách a on souhlasil." Profesor přejel pohledem všechny studenty. "Dnešní hodina bude zaměřená v první části na procvičování kouzel ze skupiny protection, což jsou obranná kouzla vyšší kategorie. V druhé části vám předvedu s panem Whitem souboj s těmito kouzly a necháme i některé z vás si je vyzkoušet při souboji… Ví někdo z vás, co za kouzla patří do skupiny protection?" Dotázal se studentů. Nikdo nezvedl ruku. "Dám vám nápovědu. Patří do té kategorie kouzlo protego maxima." Usmál se. Žádná ruka ve vzduchu se neobjevila. "Kdo to bude vědět dostane pro svou kolej 20 bodů." Dokonce i Harrymu došlo, co je to za kozla, když se ho Snape zeptal. Jedna dívka z Havraspáru váhavě pozvedla ručku. "Ano slečno Brownová." Vyvolal ji Smith.
Dívka se začervenala. "Kouzlo tegimentum."
"Ano správně. Kouzlo pro ochranu před ostrými a jinými předměty sem také patří." Rozzářil se Brian. "20 bodů pro Havraspár. Do této kategorie si může zařadit i kouzla jako například alpes -kouzlo pro štít před kletbami střední kategorie nebo medicatus defensio, které je náročné ve smyslu doby trvání zato vám sebere méně energie." Udělal pomlku a zkontroloval zdali jej všichni poslouchají. "Dnes se rozdělíte do dvojic a budete zkoušet štíty alpes a medicatus defensio. Harry se mnou vás budeme kontrolovat a kdybyste si nevěděli rady. Řekněte si." Postupně jim profesor obrany vysvětlil pohyby hůlkou a studenti se rozdělili po celé místnosti do dvojic. Otočil se k Harrymu. "Harry. Mohl bych tě poprosit, jestli by jsi mi je nepomohl opravovat a kontrolovat?" Vyvolený váhavě přikývl, co mohl dělat. Otočil se na podpatku a zamířil k ostatním studentům. K jeho smůle si o pomoc žádali skoro samé holky. Sem tam se objevil nějaký kluk. Ke konci řady se dostal k Pobertům. Ti jej nepříjemně zatáhli k sobě.
"Proč jsi nám neřekl, že budeš pomáhal při soubojích?" Vyzvídal Sirius
Chlapec se smaragdovýma očima pokrčil rameny. "Neptali jste se." Ke konci první hodiny se setkal se Smithem a ten mu naznačil, aby šel s ním na pódium. Vyvolený se došoural na vyvýšené místo vedle profesora.
Smith zatleskal a upoutal na sebe pozornost. "Nyní vám předvedeme, jak by měl vypadat souboj s použitím těchto kouzel." Harry se s Brianem postavili doprostřed pódia proti sobě a vytáhli si hůlky. "Ze začátku budeme používat jednoduší kouzla a postupně budeme přidávat na úrovni. Hlavně nepoužívej kouzla smrtelná nebo ta, která by zanechala následky. I černou magii. Tu minimálně. Pokud do sedmi minut nevyhraje ani jeden z nás. Ukončíme to." Promluvil potichu Brian. Poklonili se a odstoupili od sebe každý sedm kroků. (pozn.: Jen, abyste věděli. Začala jsem chodit po pokoji a chodbě a počítat kroky. Deset kroků se mi zdálo moc. :-D) Postavili se do bojové pozice. Jako první zaútočil Smith kouzlem impedimenta. Pro Harryho by nebyl problém použít štít protego. Jenže se učili kouzla z vyšší kategorie. "Alpes." Vykřikl White a oplatil kouzlem Mdloby na vás. Kouzlo střídalo kouzlo a úroveň se postupně zvětšovala. Pokud by jeden z nich nestihl vykrýt kletbu. Skončil by na ošetřovně nebo by měl při nejmenším modřinu. Žáci je pozorovali s překvapenými pohledy. Ne, že by se divili, jaká kouzla vysílají spíše jejich provedení. Do konce souboje zbývala poslední minuta.
Profesor obrany proti černé magii poslal kouzlo repulso. Fialový paprsek mířil na Harryho spodní část těla. Ve stejné okamžiku, kdy použil učitel kouzlo. Explodovala Harrymu bolest v jizvě. Chytil se za jizvu a padnul na kolena. Hůlka mu vypadla z rukou. Přes slzy bolesti naposledy zahlédl paprsek světla letící jeho směrem, pak se propadl do tmy. Nic nevnímal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Little Sweet Girl Little Sweet Girl | Web | 6. srpna 2007 v 23:05 | Reagovat

ahojky..promin za reklamu..mohla bys pro mě pls hlásnout http://martinkakkk.sblog.cz/2007/08/04/540

jsem tam jako Little Sweet Girl..díky..gdyžtak,u mě je bleskovkas..čau :)

btw:supr příběh!THUMBS UP

2 Sseth Sseth | 6. srpna 2007 v 23:56 | Reagovat

jedna z mojich obľúbených poviedok :-D

3 Aileen Aileen | E-mail | Web | 7. srpna 2007 v 0:30 | Reagovat

Opravdu? No, jak to vypadá asi budu muset přidat kapitolu k této povídce... Vůbec nemám tušení, co bdu psát v dalších kapitolách.

4 Lupus Lupus | 7. srpna 2007 v 8:40 | Reagovat

opravdu skvělá kapitolka

PS: ten vzhled je super

5 werusenka werusenka | 7. srpna 2007 v 9:29 | Reagovat

super moc hezký máš dobrý vzhled blogu=))

6 Petra Petra | 7. srpna 2007 v 12:54 | Reagovat

Moc pěkná kapitolka a ten konec, je úchvatnej už se těším na další.

7 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 7. srpna 2007 v 21:30 | Reagovat

super! hlavně ten jejich souboj! =o)

8 Vruon Vruon | 8. srpna 2007 v 0:35 | Reagovat

Super kapitolka :)

9 Aileen Aileen | E-mail | Web | 8. srpna 2007 v 9:10 | Reagovat

Ježiši. To se vám to tak líbí. Mě to příjde naprosto hrozný... Asi dneska přidám kapitolu k téhle povídce a možná i k ostatním. Bohužel až odpoledne nebo na večer. Nějak se mi jedna část kapitoly (Cesty času), co mám napsanou nelíbí. Buď to přepíšu a kapitola přibude večer nebo to nechám a jen dopíšu konec... Uvidíme

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama