Prolog

3. července 2007 v 20:00 | Aileen |  Voie dans passé

PrologVoie dans passé
Cesta do minulosti

Prolog

Chlapec, který přežil porazil Vy-víte-koho
Harry Potter v dnešních ranních hodinách porazil obávaného černokněžníka známého pod jménem Lord Voldemort (je znám především jako: Vy-víte-kdo nebo Ten, jehož jméno se neříká, Temný pán). Poslední souboj proběhl na pozemcích Bradavického hradu za přítomnosti mnoho svědků, zraněných a především padlých ochránců svobody, mezi nimiž byl i Ron Weasley, Nevile Longbottom a Ginny Weasleyová, kteří byli považováni za nejlepší přátele našeho Osvoboditele.
Více informací o průběhu boje, zatčených smrtijedech a osudu Temného pána dostanete na straně 3, 4, 5, 6 a 12

Harry nešťastně odhodil noviny na zem. Kolik lidí vlastně muselo zemřít pro takovéto vítězství? On sám ztratil skoro všechny přátele; Rona, Nevila, Lenku, Snapea, Deana, Seamuse, Tonksovou, Brumbála, paní Weasleyovou… Zemřela však i spousta dalších. Jediný, kdo mu zbyl, byl Remus Lupin a Hermiona Grangerová, která je právě hospitalizována u sv. Munga kvůli nervovému zhroucení.
'Ani se jí nedivím' pomyslel si hořce chlapec stojící před obloukem v Oddělení záhad na Ministerstvu kouzel. Je mu sotva sedmnáct a téměř všichni milovaní mu zemřeli. Za poslední rok nezažil nic jiného než bolest a ztrátu. Ano byly tu i světlé okamžiky, ty by se však daly spočítat na prstech jedné ruky…
Po smrti Siriuse se zhroutil. Z toho mu pomohli přátelé. V tu dobu byl odhodlán zabít Voldemort víc než kdy předtím. Celých deset měsíců nedělal nic jiného, než se učil, trénoval a trávil veškerý svůj volný čas s přáteli. Ve svých sedmnácti letech, které jen tak mimochodem měl před týdnem, zrovna v den, kdy zemřel profesor Brumbál (jeho dům přepadli smrtijedi a on nebyl schopen se bránit), se stal jedním z nejmocnějších kouzelníků Anglie. Dostal Merlinův řád první třídy za zažehnání hrozby kouzelnického světa. Ovšem k čemu mu budou ocenění, když nemá to nejdůležitější… své přátele a jedinou lásku. Ginny, kterou Voldemort zabil. Chladnokrevně. Bezcitně. A hlavně jeho vinnou.
Nejhorší ovšem je, že Voldemorta ani nedokázal zabít. Mířil mu hůlkou na srdce, ale ona dvě slova vyslovit nedokázal. Nemohl být vrah, ne takový jakým byl Voldemort. Svázal ho a prohodil obloukem. A nyní? On sám zde stojí a chce se zabít.
"Jaká to ironie" odfrkl si zkroušeně do ticha sálu.
A přece bylo na posledních dnech něco podivně krásného. Válka byla pryč a lidé oslavovali. V hlouby duše nejspíše oslavoval i on, avšak to bylo pro tuto chvíli vedlejší.
Konečně bude mít klid od války a uvidí své blízké. Bude s Ginny a rodiči, možná přijde i Hermiona s Remusem…
Pouhé dva kroky ho dělily od vytoužené smrti…
Poslední krok…
Závoj se zavlnil a Harry Potter udělal svůj osudný krok. Krok, který změní celý jeho dosavadní život a donutí ho se smířit s následky svých činů…


 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama