4. kapitola - N.K.Ú.

21. července 2007 v 14:19 | Aileen |  Harry Potter a les Stínů
Heh, že by kapitola? No já jsem ji sem chtěla dát včera večer, ovšem usla jsem u počítače. Ještě teď mě bolí za krkem... No, abych to neobkecávala. Tahle "kapitola", co neměla být kapitola, měl být pouze jednostránkový úvod ke kapitole, co píšu. A ono to... Jaksi se to zvětšilo na pět stran. Snad to někdo pochopil... Prosím komentujte. Nebo víte, co? Mě by stačilo i to, když to někdo přečte...

4. kapitola
"Harry! Harry!" Křičela Ginny na celý dům a vpadla do knihovny. "Harry zítra půjdeme na Příčnou ulici. Víš, jak jsi mi ráno říkal, že jsi si zlomil hůlku?" Chlapec sedící a píšící za stolem nestihl ani odpovědět "No, zeptala jsem mamky, kdy půjdeme na Příčnou a ona řekla, že jestli chci, tak promluví s Brumbálem a budeme moci jít zítra! Koupíme ti novou hůlku." Vykládala nadšeně a divoce gestikulovala rukama.
Harry se zasmál. "Díky Ginny. Jsem rád, že ti to udělalo radost."
Oslovená se začervenala. "Co to píšeš?" Ptala se zvědavě a přisedla si vedle něj na židli.
"Co všechno budeme potřebovat. Trochu jsme jim tady vyrabovali zásoby na lektvary a mohlo by být podezřelé, kdyby si toho všimli. Potom ještě sepisuju věci, co by se mohli hodit. Tím, že jsi se zeptala, kdy půjdeme na příčnou jsi mi usnadnila práci." Ukázal Vyvolený a přisunul ji papír se seznamem.
"Hábit, hůlku, knihy, pelyněk, aloe vera, prášek z rohu jednorožce, detektor černé magie, jídlo pro Hedviku, deník, pergameny, brky, věci do školy, zrcátko…" Četla nahlas ryšavá dívka. "Na co potřebuješ zrcátko?"
"Slyšela jsi někdy o obousměrném zrcátku? Ne? To je něco jako komunikátor. Měl ho kdysi otec se Siriusem. Chtěl bych udělat podobné pro nás dva. Jestli ti to nevadí…" Chlapec se smaragdovýma očima nechal větu otevřenou.
Nejmladší Weasleyová se zářivě usmála. "Vůbec ne. Naopak. Jsem ráda, že si budeme moci povídat i na dálku." Vykřikla.
"OBĚD! POJĎTE VŠICHNI DOLŮ! " Ozval se kouzlem zesílený hlas paní Weasleyové.
"Měli bychom se jít najíst." Podotkl Harry, dal si do kapsy seznam, vzal Ginny za ruku a seběhli dolů na oběd.
V kuchyni, již sedělo několik lidí. Moody, Tonksová, Lupin, pan Weasley, Ron, Hermiona, Fred, George a u plotny stála paní Weasleyová.
"Harry, Ginny. Posaďte se. Hned vám dám jídlo." Vybídla je Molly.
Harry si sedl naproti Rona a Ginny si sedla vedle Harryho. Paní Weasleyová před každého postavila misku polévky a se slovy "Dobrou chuť" Začali jíst. Po půl hodině měli za sebou, jak polévku, tak hlavní jídlo. Najednou se Hermiona naklonila k Ronovi a něco mu pošeptala. Ten vypadal zamyšleně.
"Vy dva" Ukázal Ron na Harryho a Ginny "spolu chodíte?"
Chlapec s jizvou na čele a dívka vedle něj vybuchli v záchvat smíchu. Všichni v místnosti až na Rona to pochopili. Ten se tvářil čím dál tím více nechápavěji. "Odpovíte mi?" Zeptal se naštvaně.
Harry se uklidnil. "Ano chodíme. Od včera. Nevadí ti to, že ne?"
Zrzek vypadal jako by bojoval ukrutný boj se svým vědomím. "Ne nevadí. Jsi pro Ginny rozhodně lepší než Dean." Souhlasil.
Vyvolený si oddechl. "Pane Weasley. Kdy dostaneme dopisy z Bradavic?"
Artur se usmál. "Vidíš Harry. Málem jsem vám je zapomněl dát. Posílá vám je Brumbál a gratuluje k N.K.Ú." Sáhl do hábitu a vyndal čtyři obálky.
Hermiona vypískla a vrhla se na obálky. Hodila každému jednu a tu svou roztřesenýma rukama otevřela. "Mám je! Mám je! Mám všechny N.K.Ú" Křičela a pobíhala po kuchyni. "Mám samé V. Jen z obrany a run mám N."
Ron následoval Hermionina příkladu a otevřel dopis. "Z obrany mám taky N, z lektvarů P, z přeměňování N, z bylinkářství N, z jasnovidectví H, z dějin M, z péče o kouzelné tvory V, z kouzelných formulí P a z astronomie P." Předčítal z listu.
"A co ty?" Zeptala se nedočkavě Ginny
"Co když jsem to neudělal? Co když mě vyloučí? Jak pak porazím Voldemort? - Klid. Uklidni se. - Vždyť já jsem v klidu. - Tak proč se ti klepou ruce a hysterčíš? - To se ti jen zdá. - Neudá a dělej otevři to a kašli na Voldemort. Copak ho bude zajímat, co jsi měl na N.K.Ú.? - Asi ne… - Tak vidíš a otevři to konečně!"
Vyvolený vzal do roztřesených rukou dopis a otevřel ho. Skládal se ze dvou papírů. Jeden jako každý rok s věcmi pro studium a jeden s výsledky N.K.Ú.
VÝSLEDKY ZKOUŠEK N.K.Ú.
Vyhovující klasifikační stupňe:
Vynikající
Nad očekávání
Přijatelné
Nevyhovující klasifikační stupně:
Mizerné
Hrozné
Troll
Harry James Potter
Byl hodnocen následovně:
Obrana proti černé magii - Vynikající
Přeměňování - Nad očekávání
Bylinkářství - Vynikající
Lektvary - Vynikající
Astronomie - Nad očekávání
Jasnovidectví - Přijatelné
Dějiny čar a kouzel - Mizerné
Kouzelné formule - Nad očekávání
Péče o kouzelné tvory - Vynikající
Harry si mírně oddechl. Čekal, že to bude horší. Dokonce dostal vynikající z lektvarů! Snape nebude mít radost. Další rok s s učitelem lektvarů. Zaúpěl.
"Co máš, Harry?" Byla zvědavá Hermiona. Chlapec ji beze slova podal výsledky. "To vynikající. Můžeš pokračovat v lektvarech. Můžeš se stát bystrozorem!"
Chlapec se smaragdovýma očima výrazně pobledl. "Jestli se toho vůbec dožiju." Zašeptal sotva slyšitelně a přesto ho zaslechli všichni přítomní. Remus vstal a objal chlapce. "Řekl vám to?" Dotázal se.
Vlkodlak se smutně usmál. "Jen členům řádu. Asi před týdnem."
"Kdo a co vám měl říct?" Vybafla hnědovlasá dívka se stejně hnědýma očima.
"Brumbál." Ozval se Moody "A jestli chcete vědět, co. Zeptejte se Pottera. On vám to musí říct sám."
"Harry." Zeptala se jemně Ginny a dotkla se jeho ramene.
Věděl, že jim to bude muset říct. Jenže se bál. Bál se, aby ho neopustili. Jak jim má říct, že se stane vrah a nebo oběť? "Víte, jak jsme byli na konci roku na odboru záhad. Jak tam byla věštba a rozbila se. Brumbál ji slyšel vyřknout profesorku Trelawneyovou. Hned po tom, co odešel Voldemort z ministerstva mi to Brumbál řekl u něj v pracovně. Věštba zněla asi takhle: Příchod toho, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se blíží… narodí se těm, kteří se mu již třikrát postavili, na samém sklonku sedmého měsíce roku… a Pán zla ho poznamená sobě rovného; on však bude mít moc, jakou Pán zla sám nezná… proto jeden z nich musí zemřít rukou druhého, neboť ani jeden nemůže žít, jestliže druhý zůstává naživu… Ten, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se narodí, až sedmý měsíc bude umírat…" Harry sklopil pohled z zemi "Věštba se mohla týkat dvou lidí. Mě a nebo Nevila. Voldemort si vybral mě, ale v té době znal pouze první část věštby a netušil, že mě kletba smrti nezabije…" Dopověděl i zbytek toho, co vědět. Podíval se po překvapených tvářích svých spolužáků a odešel k sobě a Ronovi do pokoje. Nestál o jejich lítost.
O deset minut později někdo zaklepal na dveře. "Dále" Vyzval Vyvolený a schoval knihu. Do místnosti vešel Ron, Hermiona a Ginny. Zrzavá dívka neváhala. Vrhla se mu kolem krku a políbila ho.
"Proč jsi mi to neřekl už dřív?" Ptala se mladá Weasleyová, zatímco si Ron s Herminou sedli na postel.
Chlapec s jizvou na čele se smutně usmál. "Nemyslíš, že by to znělo divně, kdybych k vám přišel a řekl: Víte, já jsem jediný, kdo může zabít Voldemorta… Ke všemu jsem se bál, že mě opustíte, když se dozvíte, že budu buď vrah a nebo oběť."
Nejchytřejší dívka z ročníku se zatvářila pohoršeně. "Jak si vůbec můžeš myslet, že bychom tě. MY. Tví nejlepší přátele opustili, kvůli takové blbosti?"
Na Herm navázal Ron. "Harry my jsme tvoji přátele. Nám můžeš říct všechno. I třeba to, že jsi Snapeovův syn a mi tě možná nezabijem." Oznámil, načeš všichni vyprskli smíchy.
Celý zbytek dne trávili spolu a vykládali si historky, vzpomínali na časy, kdy "zachraňovali svět" a vymýšleli pasti na Snapea. Tento rok plánovali pomstu za všechny ztracené body, urážky a posměch. K ohromení našich hrdinů se připojila k plánování i Hermiona. Severus Snape. Mistr lektvarů. Se má na, co těšit…
***
Temným hradem vládla ponurá nálada. Ze zatuchlých žalářů se táhl chlad, vlhkost a vzlyky uvězněných lidí. V celém okolí řádila byla nesnesitelná letní bouře. V jedné řadě oken Temného hradu se svítilo. Právě se konala schůze smrtijedů. Ne všech. Pouze některých. Těch nejvěrnějších. Lord Voldemort si je nechal svolat. Konečně se chystá ukázat Brumbálovi svou sílu. Připravuje útok na jednu vesnici plnou mudlů a mudlovských šmejdů. Porada se odehrávala v největší síni hradu. Místnost byla obložená zeleným mramorem a podlaha potažena černým. Na konci sálu stál velký dubový trůn s vyřezanými ornamenty hadů a velkým S na opěradlech. Mohutná brána ze dřeva do síně se otevřela. Vstoupil Pán všeho zla. Jeho nejvěrnější kráčeli na ním. Smrtijedi se postavili podál stěna jejich pán si sedl na trůn.
"Mí nejvěrnější." Vykřikl a jeho ledový hlas se ozýval místnosti ještě hodnou chvíli potom. "Dnes konečně ukážeme tomu Fénixovu řádu, kdo je silnější. Zaútočte na vesnici se jménem Palermo Springs. Kdysi tam žil Brumbál. Nyní z toho nezbude nic. Jen prach a mrtví. Zabijte všechny a jejich těla naházejte ne jednu velkou hromadu. Nikdo nesmí zůstat naživu. Snape předstup." Jeden smrtijed vystoupil z řady a poklekl před svým pánem.
"Ano můj pane."
"Jak jsi daleko s tím lektvarem?" Dotázal se Voldemort.
Mistr lektvarů se ošil. "Je těžké najít potřebné suroviny, ale zítra bych měl mít poslední potřebnou a začnu jej ihned dělat."
Pán zla se samolibě usmál. "Dobrá. Za tvé snažení dneska můžeš vést útok na tu vesnici. Má nějak dobrou náladu."
Severus ztuhl. Nakonec přeci jen odpověděl. "Děkuji pane."
"A teď běžte!" Mávl rukou Temný pán a propustil smrtijedy. V místnosti zůstal úplně sám. "Těš se Brumbále. Tohle jen tak neskončí. Zničím tě a pak zničím i toho Pottera. Hezky pomalu ho umučím a donutím ho, aby mě prosil o smrt. A ty mi s tím pomůžeš, Brumbále." Rozesmál se ledovým smíchem muž na trůně…
***
Chlapec na posteli se s výkřikem probudil. Jizva ho neuvěřitelně pálila až si myslel, že se mu rozskočí hlava. Bolest ustupovala a hoch na posteli se uklidnil. "Byl to jen sen. Byl to jen sen." Šeptal si. Nechal to být a pokusil se znovu zaspat. Nechtěl se nechat znovu nalákat od Voldemorta. Svého spolužáka nevzbudil, tak naštěstí nemusel nic vysvětlovat. Ráno ho probudili ranní paprsky. V ložnici byl sám. Ron asi vstal dřív. Podíval se na hodinky. 10:02. Vstal, oblékl se sešel dolů. Neustále myslel na ten sen. Byl to vůbec sen?
"Co když to byla skutečnost a Voldemort opravdu zaútočil na vesnici. Vždyť mě bolela jizva! Ne to nemůže být pravda. Nemůže. Prostě nemůže. Nádech, výdech, nádech, výdech. Byl to jen obyčejný sen. Ta bolest jizvy se mi jen zdála. Byl to jen se." Přesvědčoval se v duchu Harry. Sám tomu, ale nevěřil.
"Dobré ráno." Pozdravil a vešel do kuchyně. Za stolem seděla Ginny, Ron, Hermiona, Tonksová a paní Weasleyová vařila snídani.
"Dobré ráno." Ozvalo se v odpovědi čtyřikrát a jednou "Dobré ráno drahoušku. Co si dáš k snídani?" Od Molly.
"Toasty prosím." Zavolal Chlapec, který zůstal naživu a sedl si za stůl. "Tonksová jak to, že nejsi v práci?"
Oslovená zvedla pohled od Denního věštce. "Někdo musí být pořád na hlavním štábu a informovat v případě útoku bystrozory a řád. Molly si musí občas odskočit a tak jsem zbyla já, jakožto bystrozorka." Pokrčila rameny
"Můžu?" Zeptal se Potter, nečekal na odpověď a sáhl po Denním věstci, co ležel na stole. Ruce se mu rozklepali jakmile si všiml nadpisu.
VESNICE PALERMO SPRINGS ZNIČENA SMRTIJEDY.
Vesnice Palermo Springs dnes v časných ranních hodinách napadli přívrženci toho, jehož jméno se neříká. Všichni obyvatelé městečka byli zabiti a jejich těla naházena ne jednu hromadu. Nad městem se vznášelo Znamení Zla a ministr Popletal nám potvrdil, že…
Pod textem byl ještě obrázek Znamení zla.
Dál nedokázal číst. Harrymu vypadli noviny z rukou, celý zbledl a třásl se. "Je to pravda. Je to pravda! A já si myslel, že je to jen sen. Vždyť mě i bolela jizva. Sakra proč jsem, tak tupý. Kvůli mě umírají lidé a co já? Já se nikomu ani neoctě říct, že jsem to věděl! Všichni mohli žít. To-" Všiml si, že na něj někdo mluví.
"Harry je ti dobře?" Prohlížela si ho starostlivě Tonksová a sehnula se pro noviny. "Aha. Ty jsi to četl?" Zeptala se. Všichni v místnosti odposlouchávali jejich rozhovor. "Ty za to nemůžeš. Nemohl jsi to vědět. Nikdo to nevěděl. Bystrozorové a řád přišli pozdě. Netrap se tím. Jak jsem řekla. Nemohl jsi to vědět." Utěšovala ho bystrozorka.
Harry se jí podíval do očí. "Já to viděl. Všechno jsem to viděl. Jak Voldemort rozdával příkazy. Měl jsem vám to říct, ale já se bál, aby to nedopadlo jako se Siriusem. Myslel jsem, že to není pravda. Já tomu mohl zabránit. Chápeš Tonksová mohl!" Ke konci se postavil a odešel z místnosti se slovy "Děkuju, už nemám hlad. Půjdu si lehnout."
Potter ležel na posteli koukal do stropu. "Proč zrovna já?! Copak vypadám, jak nějaký vyvolený? Já Voldemorta prostě nedokážu porazit už jen proto, že nikoho nedokážu úmyslně připravit o život. Se z nám. Vyčítal bych si i smrt Voldemorta. Proč já?! Vždyť Nevile by byl lepší. Měl rodiče bystrozory a "čistokrevné". Má vůbec cenu zůstat na živu. Kvůli mně umírají ti lidé. Mě Voldemort chce, tak proč zabíjí je? Měl bych se konečně vzchopit a začít si zvykat, že kolem mě umírají lidé."
Dveře do ložnice se nehlučně otevřeli a zrzavá dívka si sedla na konec postele. "Harry. Půjdeme na Příčnou. Jestli nechceš nemusíš chodit. Má jít s námi Tonksová a moje mamka."
Vyvolený se posadil na posteli. "Půjdu s vámi. Potřebuju přeci hůlku. Musíme cvičit." Usmál se na Ginny a vzal ji za ruku. "Počkej chvilku jen se převlíknu."
"Tak já TADY počkám." Zašklebila se Ginny
"A na co by jsi TADY čekala? Já tě doženu."
"No já na tebe TADY počkám nechci, abys ses mi uhnal."
"A nemohla by jsi místo TADY počkat támhle za dveřmi?"
"Mohla, ale nechci."
"Prosím. Odměna tě nemine."
"No, tak dobrá. Za odměnu možná." Ryšavá dívka odešla za dveře a Harry se mohl převléct.
"Jsem hotov." Prohlásil a vyšel ze dveří. Oblékl si modré kalhoty a černé tričko a na hlavu si dal kšiltovku.
"Kde je má odměna?" Vybafla hned za dveřmi Ginny.
"Tady." Zamumlal a políbil ji. "Stačí?"
"Prozatím jo." Odvětila jemně Ginny a po
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mex Mex | 21. července 2007 v 14:58 | Reagovat

Super kapitola. Já opravdu nechci rejpat, jen tě upozorním na jednu věc a to skoňování jména Severus Snape. Ve větě ....vymýšleli pasti na Snapeho... by mělo být na Snapea a pak .... Sever ztuhl.... místo Severus ztuhl. Je to jen pro zlepšení kvality skvělé povídky.

2 Aileen Aileen | E-mail | Web | 21. července 2007 v 20:53 | Reagovat

Hned to opravím. Word to věčně přepisuje za mně a já nechci vypínat slovník...

3 Giner Giner | 21. července 2007 v 21:47 | Reagovat

Super:))

4 Verča Verča | E-mail | Web | 22. července 2007 v 16:50 | Reagovat

Super!!! Promiň, že komentář píšu až teď, ale včera sem nebyla doma...

PS: můžu si tě přidat do odkazů??

5 Stesii Stesii | 22. července 2007 v 18:02 | Reagovat

fakt pěkný

6 Mex Mex | 22. července 2007 v 19:59 | Reagovat

Už se těším na další, ale jsem krapet zatížená na Snapea. Tady se zatím moc nevyskytuje, tak doufám v povídku s poberty, líbí se mi tam Harryho nostalgické vzpomíky(=

7 Lupus Lupus | 24. července 2007 v 14:25 | Reagovat

super povídka

8 Nazartha Nazartha | E-mail | Web | 24. července 2007 v 15:29 | Reagovat

Taky nádherný. Ty mě uchvacuješ =D Opravdu skvělý ;)))

9 Tirael Tirael | Web | 24. července 2007 v 19:17 | Reagovat

jo super honem další

10 katie katie | Web | 25. července 2007 v 22:58 | Reagovat

super kapitola

11 Petra Petra | 27. července 2007 v 11:35 | Reagovat

Super kapitolka, na kdy tak plánuješ pokráčko?

12 Aileen Aileen | 28. července 2007 v 12:27 | Reagovat

Já vůbec nevím... Asi za týden. Nemám na nic čas, ale slibuju, že vám to do konce prázdnin ještě vynahradím tyhle promeškané dny... No... spíš ke konci prázdnin pojedu s rodiči do turecka a nevím jak to stihnu...

13 Aileen Aileen | 28. července 2007 v 12:29 | Reagovat

Mex: Já jsem taky zatížená na povídky se Snapem a tady se samozřejmě musí taky objevit, ale až později a bude tam víc než dost...

14 Lusi Lusi | 31. července 2007 v 20:10 | Reagovat

nádherný, prosím další kapitolu

15 Ž-Ž Ž-Ž | Web | 1. srpna 2007 v 11:37 | Reagovat

Moooc pěkná povídka =DD.

16 Aurora Aurora | 1. srpna 2007 v 16:57 | Reagovat

Výborná poviedka, dúfam, že pokračovanie bude čo najskôr

17 Mysty Mysty | 3. srpna 2007 v 9:22 | Reagovat

Dneska jsem přišla na tuhle stránku a když jsem si přečetla tuhle povídku, napadlo mě, jestli není Harry synem Severuse, ale to se asi pletu. Jinak povídka je super

18 ellion ellion | Web | 5. srpna 2007 v 19:41 | Reagovat

moc pěkná povídka =o))))

19 kapi kapi | E-mail | 7. srpna 2007 v 22:06 | Reagovat

super poviedka, kedy bude pokracovanie

20 Gartepka Gartepka | 8. srpna 2007 v 13:52 | Reagovat

skvělá povídka, chtělo by to další kapitolku ;) snad i dvě... vím, chtěla bych moc, ale ta povídka je fakt dobrá ;)

21 Aileen Aileen | E-mail | Web | 8. srpna 2007 v 16:41 | Reagovat

Gartepka a kapi: Pokusím se splnit tvé přání, jen ji přidám až zítra... Dneska chci večern napsat ještě jednu kapitolu k Cesty času a dopsat k lesu Stínů...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama