3. kapitola - Poberti (1. část)

10. července 2007 v 12:56 | Aileen |  Cesty času
Musela jsem tu kapitolu rozdělit, tak se nedivte, až uvidíte první a druhou část kapitoly v minutových intervalech... =)

3. Kapitola
Ráno se probudil v Nebelvírské věži a ani nevěděl, jak se tam dostal. Vedle něj na posteli ležel Jamese Potter pak Sirius Black, Remus Lupin a poslední byl Peter. Potichu vstal a podíval se po nějakém převlečení. Včera byl, tak unavený, že se ani nepřevlékl. "No, co by jste chtěli po boji s Voldemortem" odfrkl si. U nohou postele ležel červený kufr s bílými puntíky a jeho jménem v červeném srdíčku. "Brumbál" blesklo mu hlavou. Vytáhl si hůlku, kterou jako jedinou měl a okamžitě ho přebarvil na černou. Otevřel ho a prohlédl, co všechno má. Patery ponožky (červené, modré, fialové, růžové a dokonce i normální černé), několik hábitů černé barvy a jeden zelený společenský a ještě nějaké teplejší oblečení. Vzal si černé ponožky a školní hábit a šel se umýt, byl hrozně špinavý. Po ranní hygieně obnášející čištění chrupu, pokus o učesání vlasů a celkové umytí a oblečení do čistého se vydal na hledání učebnic. Tajně doufal v jejich přirozenou barvu.
Knihy našel na stolku stejně jako tašku do školy v překvapivé černé barvě. "Asi jinou neměli" napadlo ho. Konečně byl hotov. Podíval se po svých spolubydlících. Spaly jako zabitý. Pokrčil rameny a odešel na snídani.
Ve velké síni bylo zatím jen několik studentů po většinou z Havraspáru a Mrzimoru. U Nehelvítského stolu sedělo několik prváků. Usedl na konec stolu a nandal si snídani. Měl už celkem hlad. Postupně se trousili i ostatní studenti. Okolo půl osmé byla místnost plná lidí a někteří zvědavě pokukovali po Harrym (Převážně dívčí populace =)). Mezi posledními opozdilci přišli i všichni Poberti a neomylně si to mířili přímo k našemu hrdinovi.
"Ahoj" ozvalo se třikrát plus jeden neidentifikovatelný zvuk.
"Ahoj" usmál se na Poberty
"Ty jsi tu nový?" ptal se Sirius a sedl si naproti Harrymu, zatímco James si sedl zprava a Remus zleva. Petr těžce dosedl vedle Lupina a vrhl se na jídlo.
Nestihl však odpovědět, protože si stoupl Brumbál a vyžádal si pozornost. "Jen bych vám chtěl oznámit, že k nám přišel nový žák Harry White" ukázal na zelenookého chlapce a všichni přítomní studenti se podívali jeho směrem "Bude studovat sedmí ročník v Nebelvíru" dokončil a posadil se
"Hmm… Jo jsem, jak jste slyšeli" odvětil
"A odkud jsi přestoupil?" ptal se s neskrývaným zájmem vlkodlak
"No a jsem v prd… Asi jim můžu těžko říct 'Přestoupil jsem z Bradavic do Bradavic.'"
"No… Já jsem se doposud učil doma" řekl rozpačitě "Jak se jmenujete?" zeptal se a pokusil se změnit téma.
"Jo promiň." Omluvil se James "Já jsem James Potter, tohle" ukázal na Siria "je Sirius Blacka a tohle Remus Lupin a Peter Petegrew" dokončil představování.
"Ta postel u nás na pokoji je tvoje?" zeptal se červíček svým pisklavým hlasem
"Jo. Doufám, že vám to nevadí?" ujistil se
"To víš, že ne" usmál se Remus
To už k nim přišla profesorka McGonagalová a rozdávala jim rozvrhy. Podíval se na svůj rozvrh a zeširoka se usmál. Myslel, že to bude horší.
Den
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Pondělí
OPČM
OPČM
PŘEM.
PŘEM.
oběd
KOFOKOFO
Úterý
LEKT.
LEKT.
POKT
POKT
oběd
BYL.
PŘEM.
volno
ASTR.
Středa
OPČM
OPČM
RUNY
VZČ
oběd
PŘEM.
PŘEM.
Čtvrtek
RUNY
VZČ
LEKT.
LEKT.
LEKT.
oběd
SOUB.
SOUB.
Pátek
volno
OPČM
OPČM
oběd
BYL.
OPČM
KOFO
volno
ASTR.
Pozn.: OPČM. - Obrana proti černé magii; PŘEM. - Přeměňování; LEKT. - Lektvary; POKT - Péče o kouzelné tvory; BYL. - Bylinkářství; RUNY - Runy; VZČ - Věštění z čísel; SOUB. - Souboje; ASTR. - Astronomie; KOFO - Kouzelné formule
"Čemu se tak směješ?" ptal se James
"První hodinu máme obranu s Havraspárem" podotkl Harry
"A kvůli tomu máš dobrou náladu?" zeptal se udiveně Black
Chlapec s jizvou na čele jen pokrčil rameny "Kdo učí obranu?"
"Nějaký nový profesor. Myslím Smith" povídal nezaujatě Lupin a prohlížel si svůj rozvrh "Na jaké předměty chodíš, Harry?"
"No na obranu, přeměňování, runy, věštění z čísel, kouzelný tvory, bylinkářství, lektvary, formule a astronomii." Vyjmenovával "Snad jsem nic nezapomněl" a pro jistotu se ještě kouknul do rozvrhu "No a ještě souboje" dodal
"Fíha. Ty jsi skoro jak Remus. Ten nemá astronomii" podotkl Sirius. Ještě chvíli probírali předměty jejich učitele. Dozvěděl se, že v téhle době učí lektvary profesor Křiklan, bylinkářství profesorka Mandrogirová, kouzelné tvory profesor Kettleburn a runy profesorka Randlová. Nakonec se tedy před zvoněním neochotně zvedli a šli na obranu. Ani nevšimli pozorování jedněch modrých očí od učitelského stolu.
Učebna obrany vypadala stejně jako při Remusově profesorství. Harry si sedl s Remusem do první lavice, začali si docela dobře rozumět a James se Siriusem si sedli za ně. Červíček neudělal N.K.Ú. z obrany a měl volno. (N.K.Ú. dostal pouze z bylinkářství, věštění, přeměňování a dějin)
Se zvoněním přišel do třídy nový profesor. První věc, co ho při pohledu na profesora napadlo bylo Lockhard. Jinak byl na pohled příjemný, až na zjev ala Lockhard. Harry si vzpomněl na tajemnou komnatu a tehdejšího profesora obrany proti černé magii. Začal se tiše pochechtávat. Profesor po něm hodil umlčující pohled a otočil se k třídě.
"Dobrý den třído. Jmenuji se Brian Smith. Tento rok vás budu učit obranu proti černé magii. Asi bych začal tím, že se mi každý z vás představí. A ještě k mému oslovování. Říkejte mi pane nebo pane profesore" sedl si za katedru a začal číst "Mark Adams"
Chlapec s hnědými vlasy a tmavýma očima se postavil "Řekněte mi něco o sobě, kde žijete u rodičů, babičky, co rád děláte. Jaký máte nejoblíbenější předmět atd." povzbudivě se usmál
"No žiju u rodičů a mám mladší sestru, která chodí do třetího ročníku a rád hraju fotbal a famfrpál. Můj nejoblíbenější předmět je přeměňování." Mark se posadil
"Liam Dredmork" pokračoval profesor. Takhle se představili všichni až na posledního. "A poslední pan Harry White. Vy jste ten nový, že?"
Harry kývl a postavil se "Já jsem Harry White a doposud jsem se učil doma. Oba dva rodiče mi zabili, když mi byl jeden rok" většina třídy zalapala po dechu a hodili po něm překvapené pohledy "Rád hraju famfrpál. Nejoblíbenější předmět je obrana" dokončil svůj monolog monotónním tónem a posadil se.
"Dobrá. Nyní si vás po jednom budu volat. Přijdete sem před tabuli a já na vás budu vysílat kouzla. Vy se je budete snažit zničit po třech zničených kletbách zahájíte útok. Začneme od zadních lavic…" dál už Harry nic neposlouchal.
"Schází mi Ginny - Hmmm… - Proč musela umřít zrovna ona?! - Hmmm… - Člověk se snaží zabít a ani se mu to nepovede. - Hmmm… - Proč zrovna já?! - Hmmm… - Mohl bych na sebe použít nějakou kletbu nebo si podřezat žíly - Hmmm… Cože?! Ty se chceš znova zabít, když ti osud dal jasně najevo, že zemřít nemáš? - To byla jen náhoda - Náhody neexistují…"
"Pane White slyšíte?!" mával mu rukou před očima Smith. Harry zvedl hlavu a přikývl. "No konečně. Jste na řadě." Harry se zvedl a postavil se před tabuli do bojové pozice. Profesor se postavil proti němu a pokýval hlavou "První student, který pochopil jak se má postavit." Podotkl.
"Expelliarmus" vyhrkl znenadání profesor. Černovlasý chlapec kletbu odklonil. Učitel se zasekl. Ještě nikdy neviděl studenta 7. ročníku odklonit kletbu. Nevšímal si toho a pokračoval. "Impedimenta" nepřestával v útoku Brian Smith
"Protego" potichu zašeptal obránce
"Mdloby na vás" zkusil profesor. Harry i tuhle kletbu zrušil a pustil se i on do útoku. Chvíli spolu bojovali a používali pouze jednoduší kouzla. Postupně zvyšovaly úroveň a rychlost kleteb. Ani jeden se nechtěl vzdát. Na obou bylo vidět, že už nemůžou. Nakonec Harry vypálil neverbálně kletbu. "Infernitin" a Smith se sesunul na zem svázaný ohnivými provazy a Harry s jeho hůlkou v rukou na něj shlížel zamyšleným pohledem. Nakonec mu chlapec s jizvou na čele pomohl vstát a dal mu hůlku. Celá třída na ně hleděla se zvědavostí v očích a neskrývaným překvapením. Harry se slabě usmál, zrudnul a sednul si na místo.
"Tak teď když jsem si vás všechny vyzkoušel prakticky zkusíme to ještě teoreticky. Nebojte nebude se známkovat" Na jeho pokyn před každým studentem přistál papír s otázkami. Pro Harryho nebyly nějak zvlášť těžké většinu z toho ho naučil Lupin nebo profesor Snape… Severus Snape
***
Chlapec s havraními vlasy zase skončil na zemi pod náporem kouzel. Naštvaně se podíval na svého učitele.
"Pane Pottere tím, že na nepřítele budete házet nenávistivé pohledy nikdy nikoho neporazíte." Mluvil sarkasticky muž s mastnými černými vlasy a bílou pletí.
Hoch valící se po zemi se neochotně začal zvedat "No jo jenže MŮJ nepřítel na mě nebude vysílat kletby po kterých nejsem okamžitě mrtví!" zavrčel a namířil na svého profesora hůlku
"To jste tak tupý?! To vás nenapadlo, že by vás třeba chtěl mučit?" neudržel se Snape
"Umm" řekl jen a sklonil hůlku. Musel uznat, že na tom něco pravdy bude"Jaký je štít proti té kletbě, co jste na mě poslal?"
Severus se jen ušklíbl a začal mu vysvětlovat štíty…
***
Tehdy si uvědomil podstatu a důležitost jednoduchých i složitějších štítů. Nikdy by si nemyslel, že obyčejný štít protego dokáže být užitečný i u náročnějších kouzel.
Zatřepal hlavou a zahnal vzpomínky a vrátil se k testu. Písemku odevzdal mezi posledními. Zazvonilo a všichni se začali zvedat ze židlí…
"Pane White můžete tu na moment zůstat" poptal se muž sedící za katedrou, tudíž profesor.
Harry se neochotně otočil zpět. "Provedl jsem něco?"
"Ne, ne nic" odpovídal zamyšleně "Kde jste se naučil takto bojovat?" rozhazoval rukama
"Já… No rodinný přítel kdysi učil souboje a něco mě naučil" improvizoval "Jo tak Snape a rodinný přítel, jo? - No rodinný přítel zrovna ne, ale nejsem daleko od pravdy…- To si říkáš Nebelvír…"
"Nechtěl by jste mi pomáhat při soubojích. Pokud se nemýlím, tak jste se na ně přihlásil a mě by se pomoc hodila. Nerad bych zatěžoval nějakého kolegu."
"Proč ne… Stejně nemám, co dělat." Usmál se Harry "Můžu už jít? Mám přeměňování a nerad bych přišel pozdě…"
"Samozdřejmě. Zítra se ještě dohodneme… A 20 bodů pro Nebelvír za bezchybný souboj"
Mladý Potter vyšel z místnosti a před dveřmi na čekali Pobeti mínus Čevíček "Co ti chtěl?" ptal se zvědavě Sirius
"Ale ptal se na to, kde jsem se naučil, tak bojovat" mávl rukou
Poberti si mezi sebou vyměnili významné pohledy. "No a kde?" vykřikli naráz
Harry se musel usmát nad jejich výrazy "Jeden rodinný přítel mě učil" a rozešel se "Jdete? Já jen, že se na přeměňování netrefím" broukl
Zbytek dne se snažil Harry nepoutat pozornost a soustředit se na učitele vykládající o důležitosti O.V.C.E., ale i přesto se mu to nepovedlo. Při obědě byl hlavním tématem, jak mezi žáky, tak i učiteli, kteří se doslechli o jeho vítězství nad Smithem. Do večera se snažil všem vyhýbat a docela se mu to dařilo… Až do večera…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bellatrix Black Lastrange Bellatrix Black Lastrange | 16. srpna 2007 v 13:53 | Reagovat

Krásná povídka!! Harry je machr, ale Sirius větší:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama