1. kapitola - Smrt, sláva, odvaha a láska

3. července 2007 v 20:38 | Aileen |  Cesty času
Nevím, co napsat... Nevím, co říct... Nevím, jak to bude dál... Nevím nic a přece jedno vím... Čistá duše je to nejcenější, co má každý člověk od narození. Je jen na nás jestli si ji udržíme...

1. Kapitola
Chlapec-který-přežil porazil vy-víte-koho
Ano je to tak. Sedmnáctiletý chlapec porazil temného pána. Dnes ve večerních hodinách se odehrály poslední bitva před zdmi Bradavického hradu. Během války zemřelo mnoho lidí a mezi nimi bylo i děvče Harry Pottera. Ginny Weasleyová a jeho dlouhověcí přátelé Ron Weasley a Nevile Longbotom.
Celý kouzelnický svět oslavu vítězství a truchlí pro promarněné životy. (pok. na str. 3)
Harry nešťastně odhodil noviny na zem. Kolik lidí umřelo během války. Jen Harry ztratil skoro všechny přátele Ron, Nevile, Lenka, Dean, Seamus, Tonksová a paní Weasleyová zemřela však i spousta dalších. Jediný, kdo mu zbyl byl Remus Lupin a Hermiona Grangerová, která je právě hospitalizována u sv. Munga kvůli nervovému zhroucení.
"Ani se jí nedivím" pomyslel si hořce chlapec stojící před obloukem smrti. Je mu sotva sedmnáct a všichni milovaní mu zemřeli. Za poslední rok nezažil nic jiného než bolest.
Po smrti Siriuse se nervově zhroutil. Z toho mu pomohli přátelé. V tu dobu byl odhodlán zabít Voldemort víc než kdy předtím. Celý třičtvrťe rok nedělal nic jiného, než se učil a trénoval. V jeho sedmnácti letech, které jen tak mimochodem měl před týdnem, zrovna v den, kdy umřel Brumbál (jeho dům přepadli a on nebyl schopen se bránit, za poslední rok toho bylo na něj moc a byl hrozně slabí), se stal jedním z nejmocnějších kouzelníků Anglie. Dostal Merlinův řád první třídy za zažehnání hrozby kouzelnického světa. Jemu je to všechno jedno. O to nejdůležitější ho připravil Voldemort přímo jemu před očima. Zabil Ginny. Chladnokrevně. Bezcitně. Byla otočená zády a on ji zabil. Jak jen ho nesnáší. Nejhorší, ovšem je, že Pána zla ani nedokázal zabít. Mířil mu hůlkou na srdce, ale ona dvě slova vyslovit nemohl. Nedokázal být vrah. Svázal ho a prohodil obloukem a nyní on sám tu před ním stojí a chce se zabít. "Jaká to ironie" odfrkl si.
Konečně bude mít klid a uvidí své blízké. Bude s Ginny a rodiči…
Pouhé dva kroky ho dělí od smrti…
Jen jeden krok…
Závoj se zavlnil a Harry udělal svůj osudný krok… Krok, který změní budoucnost, minulost a přítomnost…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama