Elfové

10. června 2007 v 9:52 | Aileen |  Mystické bytosti
.........................................................................................................................................

Elfové
Rasa elfů patří neodmyslitelně k žánru fantasy, kde se vedle trpaslíků, hobitů, skřetů, orků a podobné žoužele zařadila mezi nejčastěji vyskytované. Velký vliv na vývoj elfů měl J.R.R. Tolkien, který "může za to" že elfové jsou dnes ve fantasy asi nejčastěji se vyskytující rasa.
Nesmrtelnost
Jejich nesmrtelnost spočívá v tom, že pokud nezemřou násilnou smrtí, žijí stále, věk pro ně nehraje žádnou roli. Z jejich nesmrtelnosti pramení i jejich moudrost (jeden z názvů - "Moudrý lid"), žádné ze stvoření na zemi nemá tolik poznání a moudrosti jako právě elfové.
Dělení
Jsou "děleni" na větve - temní elfové, vysocí (vznešení) elfové, lesní elfové a buhví jací ještě.
Dovednosti elfů
Mají velmi dobrý zrak, dohlédnou dále než obyčejný člověk. Jsou mírumilovným národem, (vyjma temných elfů) pohrdají válkami a konflikty, přesto, když je třeba, umí se bránit.
Typickou zbraní elfů je dlouhý luk, v jehož používání jsou elfové mistři. Také ovšem kovají perfektní meče a zbroje jen trpaslíci se jim můžou vyrovnat v dovednosti kování.
Tuto dovednost získali především díky objevení kovu, podobnému stříbru, avšak mnohem pevnějšímu, odolnějšímu a houževnatějšímu. Nazývá se Mithril. Tento kov od elfů převzali také trpaslíci.
Vztah k přírodě
Žijí v harmonii s přírodou, milují vše, co roste. Neporáží zbytečně stromy jako ostatní rasy, rozumí živým věcem více než kdokoliv jiný. Díky tomuto se k nim často pojí pohádky o čarodějnicví a magii, které ovšem nejsou pravdivé. Elfové jako takoví neumí využívat magii. Alespoň ne Tolkienovi elfové.
Podle jiných autorů (a jejich knih) byli naopak právě elfové prvnmi tvory, kteří magii objevili a naučili se ji využívat. To už je ale věc autora.
Takhle je popisoval J.R.R. Tolkien. V průběhu 20. a 21. století s nástupem nové generace spisovatelů, (a hlavně PC her) se podoba elfů hodně změnila. Např. v herní sérii Warcraft jsou elfové děleni pouze na vysoké a temné elfy (později se oběví odnož krvavých elfů) a původní tolkienově představě se podobají snad jen nesmrtelností.
Elfové a fantasy hry
Během několika málo let se elfové stali nenahraditelnou součástí všeho, co se alespoň trochu týká fantasy. Snad ve všech fantasy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Patricekkk Patricekkk | Web | 10. června 2007 v 10:03 | Reagovat

v pohode straaankam :-)

2 píííííčí ste všichni píííííčí ste všichni | 30. srpna 2007 v 10:05 | Reagovat

na sračku fakt že jo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama