Děj Eragona

10. června 2007 v 9:48 | Aileen |  Odkaz Dračích Jezdců
Stručný obsah děje... Našla jsem ho na jednom blogu, protože jsem byla líná to psát a nakonec jsem to stejně musela celé přepsat... A tohle z toho vzniklo...

Děj knihy Eragon...

Když malý farmářský chlapec Eragon najde v lese naleštěný modrý kámen, myslí si, že ho potkalo štěstí. Ale když se z kamene náhle vyklube dračí mládě, Eragon si uvědomí, že narazil na odkaz starý jako samo Království. Jeho prostý život se přes noc roztříští, když dva ra´zakové zabijí jeho strýce Gera a on je vržen do nového nebezpečného světa osudu, kouzel a moci. Se starým vypravěčem Bromem, mečem Zar´rocem a se svým dračím mládětem Safirou společně odolávají temným silám v království, kterému vládn krutý král Galbatorix, jehož zlo nezná hranic.
Eragon musí po smrti Broma, kterého zabijí ra´zakové cestovat sám společně s Murtaghem, který jeho a Safiru před ra´zaky zachrání. Cestují do Gil´eadu za Bromovým přítelem, když se ale náhle všechno zvrtne a Eragon je v Gil´eadu zajat, narazí ve vězení na ženu, o které se Eragonovi zdá. Eragona z vězení zachrání Murtagh a Safira. Nakonec se jim podaří zachránit i elfku Aryu. Murtagh, Arya (která je bezvědomí) a Eragon se Safirou, se kterou je vázán silným poutem, musí zdolávat různé překážky a na vlastní pěst se všichni vydají na cestu k Vardenům. Na cestách potkávají přátele, ale i mnoho nepřátel.
Osud Království leží v jeho rukou. Na cestě k Vardenům je pronásleduje horda zlých nebezpečných urgalů. S pomocí Safir se dostanou do opevněného skalnatého města Tronjheimu, města trpaslíků, kteří dočasně poskytli útočiště Vardenům. Uralové se stahují k útoku, když zaútočí na horu Farthen Dur, ve kterém se skrývá Tronjheim, postaví se jim armáda s Eragonem, Safirou, Murtaghem, Aryou (do které se Eragon zamiloval), všemi trpaslíky a Vardeny. Bojují proti urgalům a Kullům.
Eragon je poslán společně s Aryou do Tronjheimu, aby zabránil vniknutí urgalů do města. Arya se zdrží v dračí hale se Safirou. A Eragon je vydán na milost a nemilost Stínu Durzovi, který mu udělá na zádech obrovskou jizvu. Eragon ho poté, co Arya se Safirou prorazí Isidar Mithrim-Hvězdný safír, zabije.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 IleneCraig27 IleneCraig27 | E-mail | Web | 3. ledna 2012 v 7:02 | Reagovat

If you are in a not good position and have no cash to get out from that point, you would have to receive the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/home-loans">home loans</a>. Just because that would aid you emphatically. I get commercial loan every year and feel myself great just because of this.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama