Děj Eldesta

10. června 2007 v 9:48 | Aileen |  Odkaz Dračích Jezdců
No nadpis mluví za vše... Tedy snad =)Eragon s dračicí Safirou právě zachránili Vardeny před zkázou, kterou jim s pomocí zlovolných sil přichystal král Galbatorix, krutý vládce Království Alagaësii.
Teď musí Eragon cestovat do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Čeká jej jedinečná cesta, na níž poznává úžasná místa a lidi. Každý den přináší nové dobrodružství. Ale Eragonovu mysl stále sužuje zmatek a nejistota, komu může věřit. Eragona učí starý Jezdec Oromis a Safiru jeho drak Glaedr.
Mezitím, co se Eragon učí kouzlit, bojovat a marně se snaží získat srdce elfky Aryi, musí jeho bratranec Roran vybojovat jinou bitvu doma v Carvahallu-takovou, která dostává Eragona do ještě většího nebezpečí. Eragon se musí vydat do Surdy, aby bojoval s Vardeny a se Surdským lidem proti Galbatorixově armádě. Roran mezitím přemluví skoro celou vesnici, aby opustili jejich domovi a vydali se do Surdy.
Při jedné z velkých bitev zemře král trpaslíků Hrothgar. Eragon zjistí, že jeho přítel a bratr Murtagh se přidal ke Galbatorixovi a stal se Dračím jezdcem. Roran dorazí při bitvě a zabije dvojčata...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama