Alagaësia

10. června 2007 v 9:50 | Aileen |  Odkaz Dračích Jezdců
Většina z toho je z knížky, tak se nedivte...

Historie Alagaësie
Dříve než lidé a také elfové, Alagaësii osídlili trpaslíci. Spolu s nimi žili v Alagaësii divoká zvířata, magické stvoření a také draci. Několik stovek let po trpaslících připluli přes moře elfové.
Draci a elfové nikdy nebyli velcími přáteli. Vše to začal mladý elfský lovec, který chytil a zabil jednoho draka. Ostatní draci začali na elfy útočit, což byl začátek dlouhotrvající krvavé a brutální války.
Největší problémem mezi elfy a draky byla komunikace, tento problém vyřešil až první Dračí jezdec Eragon. Eragon začal se svým drakem cestovat po celé Alagaësii a snažil se smířit tyto dvě rasy. Během jeho putovaní se mu podařilo uzavřít příměří mezi draky a elfy.
Protože Eragon i jeho drak, byli po spojení mnohem silnější, draci se rozhodli dávat elfům dvě nebo tři dračí vejce ročně, aby se s nimi spojil další elf, který se stal Dračím jezdcem. Postupem času rostla síla Dračích jezdců a získali si respekt krále, královny i obyvatelů celé Alagaësie.
Mír v Alagaësii trval po mnoho stovek let, než se stal novým jezdcem Galbatorix. Poté co byl přepaden a jeho drak zabit, zešílel. Ukradl draka jinému Dračímu jezdci, kterého zabil, draka k sobě připoutal mocnými kouzly. Spolu s Morzanem a Křivopřísežníky zabil většinu Dračích jezdců. Pouze Jezdec jménem Vrael se mu dokázal vyrovnat svou silou. V závěrečném střetnutí na Utgardu, Galbatorix Vraela srazil na kolena a nakonec zabil.
Od té doby vládne Galbatorix Alagaësii se svým černým drakem Šruikanem. Poslední nadějí elfů a Vardenů jsou tři vejce, která Galbatorix stačil ukrást posledním drakům. Naštěstí jedno dokázal vzít z Galabtorivxova paláce Varden a Dračí jezdec jménem Brom.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ivet Ivet | 14. srpna 2009 v 14:53 | Reagovat

Ahoj, neznáš náhodou nějakou stránku, kde bych si mohla přešíst Eldesta?? Knížku nemůžu vůbec nikde sehnat:(..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama